fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

"Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" część 1 W. Mroszczyk J. Salach

Dynamika metody obliczeń zadań 1-10 Zbiór zadań z fizyki W. Mroszczyk J. Salach
 
  Pobierz program Dynamika metody obliczeń zadań (zadania od 1 do 10)



  Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA
 
  Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce?Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z fizyki. Patrz do FIZYKA: TEORIA
 
  Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Dynamika

metody obliczeń zadań od 1 do 10

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału
2. Dynamika (zad. 1-10)

("Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych"
część 1 W. Mroszczyk J. Salach).


Przykładowa metoda obliczenia jednego z zadań:
 
1. Cytat: Na ciało o masie 2kg działają cztery siły w płaszczyźnie xy: F1[0,-7N], F2[0,5N], F3[-8N,2N], F4[4N,0] a) Oblicz… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
Wskazówka: Dla ułatwienia narysujemy wektory podanych sił.
 
dynamika fizyka składanie sił
 
Odp. a) Obliczamy współrzędne siły wypadkowej
 
dynamika fizyka składanie sił
 
Współrzędne siły wypadkowej to F[-4N,0].
 
Obliczamy wartość siły wypadkowej
 
dynamika fizyka składanie sił
 
Odp. b) Obliczamy współrzędne wektora przyspieszenia. Skorzystamy z II zasady dynamiki
 
dynamika fizyka składanie sił
 
Współrzędne wektora przyspieszenia wynoszą a[-2m/s2,0].
 
Obliczamy wartość wektora przyspieszenia
 
dynamika fizyka składanie sił
 
Wartość wektora przyspieszenia wynosi 2m/s2.
 
Odp. c) Wskazówka: Dla ułatwienia określenia kątów narysujemy wektor przyspieszenia w układzie współrzędnych
 
dynamika fizyka składanie sił
 
Wektor przyspieszenia (a) tworzy z osią OX kąt 180st. a z osią OY kąt 90st.
 
Odp. d) Wskazówka: Wektor siły równoważącej, to wektor przeciwny do wektora siły, którą równoważy. Czyli wektory te mają ten sam kierunek, tą samą wartość, ale przeciwne zwroty.
 
dynamika fizyka składanie sił
 
Współrzędne wektora siły równoważącej, to Fr[4N,0].
 


W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
1. Cytat: Na ciało o masie 2kg działają cztery siły w płaszczyźnie xy: F1[0,-7N], F2[0,5N], F3[-8N,2N], F4[4N,0] a) Oblicz… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
2. Cytat: Balon wypełniony wodorem, unoszący dwóch podróżników i ładunek o łącznej masie m=180kg, opada w dół ze stałą szybkością. Masa balonu i gondoli jest równa M=850kg, a siła wyporu ma wartość F=10000N. a) Wyjaśnij… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
3. Cytat: Układ czterech stykających się z sobą klocków pchamy siłą F, jak pokazano na rysunku (patrz zbiór zadań). Zakładamy, że klocki poruszają się po poziomym podłożu bez tarcia. F=6N, m1=0,1kg, m2=0,4kg, m3=0,2kg, m4=0,5kg. a) Uszereguj… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
4. Cytat: Wózek przedstawiony na rysunku (patrz zbiór zadań) wprawiamy w ruch. W przypadku 1 sznurek ciągniemy siła F. W przypadku 2 na końcu sznurka wieszamy obciążnik, którego ciężar wynosi F. Wyjaśnij, dlaczego w przypadku 1 przyspieszenie wózka ma większą wartość niż… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
5. Cytat: Pociąg po wyruszeniu ze stacji jedzie ze stałym przyspieszeniem. Wyjaśnij, jaka siła nadaje przyspieszenie a) pierwszemu… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
6. Cytat: Projektanci nowoczesnych samochodów sportowych dążą do zastępowania elementów stalowych równie wytrzymałymi konstrukcjami z duraluminium (wieloskładnikowy stop aluminium, miedzi, magnezu, manganu z domieszkami krzemu i żelaza). Gęstość duraluminium wynosi 2,8*103kg/m3, natomiast gęstość stali 7,8*103 kg/m3. a) Wyjaśnij… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
7. Cytat: Pająk o masie m=7,0*10-5kg złazi po swojej nitce pionowo w dół, ze stałą szybkością. a) Narysuj… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
8. Cytat: Olbrzymia trójstopniowa rakieta "Saturn 5" zaprojektowana do wyniesienia człowieka na Księżyc była wyposażona w silniki, których siła ciągu miała wartość 34MN. Silniki pierwszego stopnia rakiety spalały w każdej minucie aż 900 ton paliwa oraz ciekłego tlenu. Szybkość… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
9. Cytat: Masa startowa promu kosmicznego jest równa M=2,04*106kg. Siłą ciągu silników w chwili startu wynosi F=3,24*107N. Po wykonaniu swojej misji, w ostatniej fazie lotu, wahadłowiec opada i dotyka płyty lotniska mając prędkość poziomą o wartości v=345km/h. Pilot otwiera spadochron hamujący i hamuje za pomocą hamulców… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
10. Cytat: Winda wraz z pasażerami masie 900kg startuje w dół i porusza się w początkowej fazie ruchu z przyspieszeniem o wartości 1,6m/s2. Wartość siły sprężystości liny… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 

 


Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz