fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Chemia- metody obliczeń zadań na telefon komórkowy

chemia ściąga rozwiązania zadań Dysocjacja jonowa

Pobierz program Chemia: Dysocjacja jonowa

Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,

Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.

Przykładowy zrzut działającej aplikacji- Rozdział 1.3 Przemiany substancji przedstawiane równaniami reakcji- na telefonie Nokia2610i(wyświetlacz: 128x128pikseli). W każdym lepszym telefonie będziesz widzieć więcej.

ściąga na telefon komórkowy

 

Chemia: Dysocjacja jonowa

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 6.5 Dysocjacja jonowa ("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres podstawowy"- Krzysztof M. Pazdro). W tym dziale jest ich trzynaście.

Przykład

6.44 Cytat: Jakie jony znajdują się w wodnych roztworach następujących substancji: CaCl2, FeCl3, KBr, AgNO3, CuSO4, Na2S? "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro

Rozmiar: 835 bajtów

Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu

W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:

6.43 Cytat: Które z podanych niżej substancji ulegają w wodzie dysocjacji jonowej: HBr, CH4... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.44 Cytat: Jakie jony znajdują się w wodnych roztworach następujących substancji: CaCl2, FeCl3... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.45 Cytat: Ułożyć równania dysocjacji jonowej następujących substancji: a) KCl, Na2S, CaBr2... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.46 Cytat: Na rysunku 6.1 przedstawiono modele przestrzenne następujących jonów: węglanowego, azotanowego(III),siarczkowego, amonowego, fosforanowego i wodorotlenkowego (OH-). Odszukać... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.47 Cytat: Ile moli jonów Na+ powstanie w procesie dysocjacji jonowej 10 moli: 1) Na3Po4... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.48 Cytat: Podać wzory substancji, które rozpuszczone w wodzie dysocjują na następujące jony..."Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.49 Cytat: Jakie związki należy rozpuścić w wodzie, aby roztwór zwierał następujące jony: Na+, K+... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.50 Cytat: Jakie związki chemiczne powstaną po odparowaniu wody z roztworu zawierającego jony K+, Na+... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.51 Cytat: Dlaczego gazowy chlorowodór nie barwi lakmusu, a wodny roztwór chloru barwi... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.52 Cytat: Jaki wspólny składnik będą zawierały roztwory otrzymane po rozpuszczeniu w wodzie:1) SO2, P2O5... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.53 Cytat: Do naczyń z wodą wprowadzono następujące substancje: Na2O, SO2, CH4, NH3, Ca, HCl, O2, CaCl2, H2S. Które roztwory będą zawierały jony... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.54 Cytat: Gdzie znajduje się więcej jonów: 1g LiF czy... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.55 Cytat: Uszeregować sole: NaCl, BeF2 i FeBr3 w kolejności... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

©www.ePomoce.pl

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl