fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Chemia- metody obliczeń zadań na telefon komórkowy

chemia ściąga rozwiązania zadań Elektrolity mocne i słabe

Pobierz program Chemia: Elektrolity mocne i słabe

Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,

Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.

Przykładowy zrzut działającej aplikacji- Rozdział 1.3 Przemiany substancji przedstawiane równaniami reakcji- na telefonie Nokia2610i(wyświetlacz: 128x128pikseli). W każdym lepszym telefonie będziesz widzieć więcej.

ściąga na telefon komórkowy

 

Chemia: Elektrolity mocne i słabe

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 6.6 Elektrolity mocne i słabe ("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres podstawowy"- Krzysztof M. Pazdro). W tym dziale jest ich osiemnaście.

Przykład

6.68 Cytat: Obliczyć stężenie molowe jonów w 0,5-molowych roztworach mocnych elektrolitów (alaf=100%) typu: a)A2B, b)AB2, c) A2B3, d) A2B5. "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro

Odp.a)

Rozmiar: 993 bajtów

Odp.b)

Rozmiar: 1016 bajtów

Odp.c)

Rozmiar: 1051 bajtów

Odp.d)

Rozmiar: 1054 bajtów

Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu

W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:

6.56 Cytat: Czy w miarę odparowywania wody z roztworu elektrolitu stopień dysocjacji... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.57 Cytat: Do roztworu elektrolitu dolano wody i ogrzano. Czy stopień dysocjacji... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.58 Cytat: Sporządzono dwa roztwory tego samego elektrolitu i stwierdzono, że w roztworze A stopień dysocjacji wynosi 0,4%, a w roztworze B wynosi 1,3%. Który... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.59 Cytat: Roztwór zawiera 0,25 mola jonów SO42- oraz jony potasu. Obliczyć... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.60 Cytat: Czy w wodnym roztworze kwasu siarkowego (IV) liczba jonów H(+) jest dwukrotnie większa od... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.61 Cytat: Jakie cząsteczki i jakie jony znajdują się w wodnym roztworze kwasu siarkowego? Jakich jonów... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.62 Cytat: Uporządkować wszystkie jony obecne w roztworze H3PO4 według... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.63 Cytat: Który roztwór zawiera największą liczbę jonów w jednostce objętości: 1) 0,1-molowy Na2SO4... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.64 Cytat: Obliczyć stopień dysocjacji elektrolitu, wiedząc, że w 2-molowym roztworze znajduje się w postaci... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.65 Cytat: Obliczyć stopień dysocjacji jednowodorotlenowej zasady w roztworze o stężeniu 0,1mol/dm3, jeżeli stężenie molowe jonów... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.66 Cytat: Obliczyć stopień dysocjacji elektrolitu, wiedząc, że w roztworze znajduje się 0,2 mola cząsteczek dysocjowanych oraz... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.67 Cytat: Obliczyć stężenie molowe jonów potasu w 0,1-molowym... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.68 Cytat: Obliczyć stężenie molowe jonów w 0,5-molowych roztworach mocnych elektrolitów (alaf=100%) typu: a)A2B, b)AB2..."Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.69 Cytat: Zmieszano równe objętości 1-molowych roztworów FeCl2 i FeCl3. Obliczyć... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.70 Cytat: Który roztwór zawiera więcej jonów H(+): 1) 1dm3 0,1-molowego HF(alfa=15%)... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro. Wskazówka: Dla obu roztworów zapiszemy równanie reakcji dysocjacji

6.71 Cytat: Obliczyć stężenie molowe niezdysocjowanych cząsteczek w roztworze jednohydronowego kwasu..."Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.72 Cytat: Obliczyć stężenie molowe jonów wapnia w roztworze zawierającym 1,11g chlorku... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.73 Cytat: Ile gramów żelaza w postaci jonów znajduje się w 200cm3 0,5-molowego roztworu siarczanu... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

©www.ePomoce.pl

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl