fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań na telefon komórkowy

chemia ściąga rozwiązania zadań Ogniwa. Szereg napięciowy

Pobierz program Chemia: Ogniwa. Szereg napięciowy

Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,

Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.

Przykładowy zrzut działającej aplikacji- Rozdział 1.3 Przemiany substancji przedstawiane równaniami reakcji- na telefonie Nokia2610i(wyświetlacz: 128x128pikseli). W każdym lepszym telefonie będziesz widzieć więcej.

ściąga na telefon komórkowy

 

Chemia: Ogniwa. Szereg napięciowy

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 6.11 Ogniwa. Szereg napięciowy ("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres podstawowy"- Krzysztof M. Pazdro). W tym dziale jest ich siedemnaście.

Przykład

6.136 Cytat: Który z metali stanowi dodatni, a który ujemny biegun w ogniwach:
a) Fe | Fe2+ || Sn2+ | Sn
b) Ag | Ag+ || Zn2+ | Zn
c) Pt | H2, H+ || Al3+ | Al
d) Pt | H2, H+ || Au3+ | Au?
"Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

Wskazówka:

Ujemnym biegunem jest ten metal, który się utlenia, czyli jest silniejszym reduktorem, a to oznacza, że znajduje się bliżej w szeregu elektrochemicznym.


Odp. a) dla Rozmiar: 253 bajtów ujemnym biegunem jest żelazo, a cyna dodatnim;
Odp. b) dla Rozmiar: 263 bajtów ujemnym biegunem jest cynk, a srebro dodatnim;
Odp. c) dla Rozmiar: 265 bajtów ujemnym biegunem jest glin, a platyna dodatnim;
Odp. d) dla Rozmiar: 276 bajtów ujemnym biegunem jest platyna, a złoto dodatnim;

Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu

W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:

6.132 Cytat: Ułożyć równania podanych niżej reakcji lub zaznaczyć, że reakcja nie zachodzi: Ag+CuSO4->; Cu+AgNO3->... ."Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.133 Cytat: Uszeregować metale, biorące udział w podanych reakcjach, według malejących właściwości redukujących (elektronaucyjnych):

Zn+Cu2+->Zn2++Cu
... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.134 Cytat: Uszeregować metale, biorące udział w podanych reakcjach, według malejących właściwości redukujących (elektronaucyjnych):

3Tl+MoCl3->3TlCl+Mo
2Tl+CoCl2->2TlCl+Co
3Co+2MoCl3->3CoCl2+2Mo
2Mo+3PdCl2->2MoCl3+3Pd

a następnie ustalić, czy... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.135 Cytat; Opisać czynności doświadczalne, jakie należy wykonać, aby stwierdzić, który z metali jest reaktywniejszy... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.136 Cytat: Który z metali stanowi dodatni, a który ujemny biegun w ogniwach: a) Fe | Fe2+ || Sn2+ | Sn... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.137 Cytat: Podać kierunek przepływu elektronów w przewodniku łączącym bieguny ogniw: a) Fe | Fe2+ || Sn2+ | Sn... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.138 Cytat: Na rys. przedstawiono schemat ogniwa Zn | ZnSO4(aq) || CuSO4(aq) | Cu. Naczynia są połączone kluczem elektrolitycznym- rurką zawierającą nasycony roztwór chlorku potasu z żelowanego agar- agarem. Klucz elektrolityczny zapobiega szybkiemu wymieszaniu się roztworów siarczanów, umożliwiając jednak przenoszenie odpowiedniego ładunku za pomocą migrujących jonów. Zaznacz strzałkami... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.139 Cytat: Podać, jakie drobiny ulegają utlenieniu (dezelktronacji) w czasie pracy ogniwa... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.140 Cytat: Ułożyć równania reakcji elektrodowych w ogniwie zbudowanym z półogniw... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.141 Cytat: Ułożyć równania reakcji elektrodowych w pracującym ogniwie... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.142 Cytat: W pewnym ogniwie przebiega reakcja: 2FeCl3+SnCl2->2FeCl2+SnCl4. Podać schemat... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.143 Cytat: Dlaczego metali I i II grupy głównej układu okresowego nie stosuje się... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.144 Cytat: W roztworze soli miedzi(II) zanurzono kolejno płytki: żelazna srebrną i bizmutową. Która płytka... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.145 Cytat: Jakie było stężenie molowe roztworu CuSO4, jeżeli do całkowitego wydzielenia miedzi ze... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.146 Cytat: 5g pewnego metalu wrzucono do roztworu soli srebrowej. Metal roztworzył się, przechodząc w jony dwudodatnie, a wydzielone srebro po przemyciu i wysuszeniu ważyło 16,6g. Obliczyć... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.147 Cytat: 2g talu wrzucono do roztworu soli miedzi(II). Tal roztworzył się, a masa wydzielonej miedzi wynosiła 0,314g. Obliczyć... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.148 Cytat: Płytę żelazną o masie 150g zanurzono w roztworze zawierającym chlorek cynku i chlorek miedzi(II). Po wyjęciu i wysuszeniu masa płytki wynosiła 160g. Obliczyć... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

©www.ePomoce.pl

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii