fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań na telefon komórkowy

chemia ściąga rozwiązania zadań Reakcje jonowe

Pobierz program Chemia: Reakcje jonowe

Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,

Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.

Przykładowy zrzut działającej aplikacji- Rozdział 1.3 Przemiany substancji przedstawiane równaniami reakcji- na telefonie Nokia2610i(wyświetlacz: 128x128pikseli). W każdym lepszym telefonie będziesz widzieć więcej.

ściąga na telefon komórkowy

 

Chemia: Reakcje jonowe

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 6.8 Reakcje jonowe ("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres podstawowy"- Krzysztof M. Pazdro). W tym dziale jest ich dziewiętnaście.

Przykład

6.97 Cytat: Który uczeń odpowiedział prawidłowo na następujące pytanie: jakie drobiny biorą udział w reakcji przebiegającej po wrzuceniu cynku do rozcieńczonego roztworu kwasu siarkowego?
uczeń I: atomy cynku z cząsteczkami kwasu;
uczeń II: tylko atomy cynku z kationami wodoru;
uczeń III: tylko atomy cynku z anionami reszty kwasowej;
uczeń IV: tylko kationy cynku z anionami reszty kwasowej.
"Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro

Wskazówka: Zapiszmy przebieg reakcji:

Rozmiar: 636 bajtów

Odp.

Prawidłową odpowiedź podła uczeń II.

Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu

W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:

6.88 Cytat: Które z podanych związków są praktycznie nierozpuszczalne w wodzie i strącając się w postaci osadów, mogą stanowić produkt reakcji jonowej: Cu(OH)2, AlCl3, PbF2, Ca(OH)2... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.89 Cytat: Ułożyć równania podanych reakcji w formie jonowej: a)2NaOH+H2SO4->Na2SO4+2H2O; b)... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.90 Cytat: Napisać w formie cząsteczkowej i jonowej równania reakcji zachodzących w roztworach wodnych pomiędzy podanymi substancjami lub zaznaczyć, że reakcja nie zachodzi: a) NaCl+AgF; Fe+HCl; KCl+HNO2; b) MgCl2+NaPO4... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.91 Cytat: Napisać w formie jonowej równania reakcji zachodzących w roztworach wodnych pomiędzy podanymi substancjami lub zaznaczyć, że reakcja nie zachodzi (ćwiczenie można rozpocząć od ułożenia równań w postaci cząsteczkowej): BaCl2+H2SO4; Al+H2SO4... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.92 Cytat: Jak można doświadczalnie zrealizować następujące przemiany? a) Mg2++2OH-->Mg(OH)2... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.93 Cytat: Jak można otrzymać, drogą reakcji jonowych, następujące związki: Fe(OH)2, Fe(OH)3, Zn3(PO4)2, PbBr2? Podać po... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.94 Cytat: Czy można sporządzić roztwór zawierający równocześnie: 1)Ba(OH)2 i HCl... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.95 Cytat: Ułożyć równania reakcji, za pomocą, których można dokonać następujących przemian...

Rozmiar: 807 bajtów

Dla reakcji przebiegających pomiędzy jonami ułożyć również równania w formie jonowej. "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.96 Cytat: Podać przykład substancji, która jest: 1) związkiem trudno rozpuszczalnym w wodzie i mocnym elektrolitem; 2) związkiem... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.97 Cytat: Który uczeń odpowiedział prawidłowo na następujące pytanie: jakie drobiny biorą udział w reakcji przebiegającej po wrzuceniu cynku do rozcieńczonego roztworu kwasu siarkowego? uczeń I: atomy... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.98 Cytat: Do 0,1-molowych roztworów kwasów: solnego i fosforowego wrzucono po 1g magnezu. W którym... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.99 Cytat: Do dwóch jednomolowych roztworów: kwasu solnego i kwasu fosforowego wrzucono identyczne ilości żelaza. Czy z obu roztworów: 1) uzyskano identyczne... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.100 Cytat: Jak można udowodnić doświadczalnie, że kwas solny jest... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.101 Cytat: Na podstawie podanych równań reakcji uporządkować kwasy: H2SiO3, HCl i H2CO3, od najmocniejszego do... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.102 Cytat: Zmieszano razem równe objętości 1-molowych wodnych roztworów Pb(NO3)2 i Na2SO4. Osad odsączono. Co pozostało... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.103 Cytat: W próbówkach znajdują się roztwory węglanu sodu i siarczanu sodu. Jak... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.104 Cytat: W próbówkach znajdują się roztwory węglanu sodu i siarczanu sodu. Jak... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.105 Cytat: Do roztworu zawierającego 1mol azotanu srebra dodano roztwór zawierający 0,45mola chlorku magnezu. Obliczyć... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

6.106 Cytat: Do roztworu zawierającego 5g FeCl3 dodano roztwór zawierający 3,4g NaOH. Obliczyć... "Zbiór zadań z chemii…Zakres podstawowy" Krzysztof Pazdro.

©www.ePomoce.pl

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii