fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Grawitacja.


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Ruch prostoliniowy niejednostajnie zmienny
 
  Pobierz program Grawitacja.- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Grawitacja.

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 2.6 Grawitacja ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich dwadzieścia cztery.
 
Przykład
 
3.Cytat: Oblicz średnią gęstość Ziemi wiedząc, że jej promień jest równy Rz, a przyspieszenie ziemskie wynosi g. Przyjmij, że Ziemia ma kształt kuli. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściąga grawitacja rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Średnia gęstość Ziemi wynosi 5,5*103kg/m3.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Oblicz wartość siły wzajemnego przyciągania dwu kul o masach 1kg, których środki są odległe od siebie o... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
2. Cytat: Wiedząc, że stała grawitacji G=6,673*10^-11 Nm^2/kg^2, a promień Ziemi... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
3. Cytat: Oblicz średnią gęstość Ziemi wiedząc, że jej promień jest równy Rz, a przyspieszenie ziemskie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
4. Cytat: Ciężar człowieka na powierzchni Ziemi wynosi P=600N. Oblicz ciężar tego człowieka na planecie o dwukrotnie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
5. Cytat: Jakie jest przyspieszenie grawitacyjne na planecie, której zarówno promień, jak i masa, są dwa razy większe od..."Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
6. Cytat: Oblicz przyspieszenie, z jakim poruszać się będzie w kierunku Ziemi ciało umieszczone... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
7. Cytat: Oblicz wartość przyspieszenia dośrodkowego Księżyca. Załóż, że jego orbita jest okręgiem o promieniu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
8. Cytat: Oblicz, w jakiej odległości od środka Ziemi pomiędzy Ziemią a Księżycem znajduje się punkt, w którym wartość sił przyciągania ciała przez Ziemię i Księżyc są jednakowe. Odległość między środkiem Ziemi a środkiem Księżyca jest... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
9. Cytat: W jakim punkcie kuli ziemskiej ciężar ciała jest równy sile oddziaływania... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
10. Cytat: Na równiku Ziemi zważono ciało za pomocą wagi szalkowej, a następnie sprężynowej. Otrzymano identyczne rezultaty. Co wskażą wagi... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat: Ile musiałby wynosić okres obrotu kuli ziemskiej wokół własnej osi, aby siła odśrodkowa bezwładności zrównoważyła... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Oblicz, ile wynosi na równiku ziemskim wartość przyspieszenia ... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Przenosząc ciało o masie m=1kg z punktu A o potencjale równym -10J/kg do punktu B wykonaliśmy prace W=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Oblicz wartość pierwszej prędkości kosmicznej. Promień Ziemi R=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Wokół Ziemi poruszają się dwa satelity: jeden z nich w odległości r1 od środka Ziemi, drugi w odległości r2>r1... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
16. Cytat: Jaki jest stosunek energii kinetycznej ciała okrążającego Ziemię w odległości r od jej środka do... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
17. Cytat: Oblicz okres obiegu satelity poruszającego się na wysokości h=500km... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
18. Cytat: W jakiej odległości od środka Ziemi musi znajdować się satelita... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
19. Cytat: W chwili, gdy rakieta znajdowała się poza atmosferą Ziemi wyłączono silniki. Co wskaże umieszczona w rakiecie waga... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
20. Cytat: Czy gęstość i masa ciała ulegają zmianie, jeżeli ich pomiar... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
21. Cytat: Przyspieszenie na Księżycu jest około 6 razy mniejsze niż na Ziemi. a) Jak daleko skoczyłby na Księżycu skoczek osiągający na Ziemi odległość 8m... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
22. Cytat: Oblicz wartość drugiej prędkości kosmicznej na Księżycu pamiętając, że jego promień Rk=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
23. Cytat: Oblicz wartość i kierunek wypadkowej siły: grawitacji i odśrodkowej bezwładności działających na ciało o masie m umieszczone na równiku i biegunie. Zakładamy, że promień Ziemi... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
24. Cytat: Oblicz pracę, jaką należy wykonać, aby ciało o masie m=1kg z powierzchni Ziemi, ruchem jednostajnym, przenieść na wysokość... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla. 

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz