fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Prąd przemienny


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Prąd przemienny
 
  Pobierz program Prąd przemienny- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Prąd przemienny

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 8.3 Prąd przemienny ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich czternaście.
 
Przykład
 
3.Cytat: Na ekranie oscylografu podstawa czasu obejmuje przedział 10-3s. Jaka jest częstotliwość prądu, którego przebieg pokazuje rysunek? "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściąga prąd przemienny obliczenia zadań na telefon komórkowy fizyka wzory
 
Odp. Częstotliwość prądu wynosi 1500Hz.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Oblicz napięcie skuteczne pewnego źródła, jeżeli zależność... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz natężenie skuteczne prądu, którego natężenie zmienia się z czasem... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Na ekranie oscylografu podstawa czasu obejmuje przedział 10-3s. Jaka... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Zależność natężenia prądu od czasu rysunek. Oblicz liczbę elektronów... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Jakie jest maksymalne napięcie prądu przemiennego, którego... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Zakład przemysłowy pobiera moc Po=100kW za pośrednictwem linii przesyłowej pracującej pod napięciem... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Przekładnia transformatorowa wynosi n=10. Oblicz napięcie i natężenie skuteczne prądu na jego wyjściu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Oblicz opór pojemnościowy kondensatora o pojemności C=1uF włączonego do obwodu, w którym płynie prąd o częstotliwości... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Jaką częstotliwość ma prąd przemienny płynący w obwodzie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Cewka włączona w obwód prądu stałego stawia opór R=0,2(om). Oblicz opór tej cewki w obwodzie prądu zmiennego o częstotliwości... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat W obwodzie prądu zmiennego znajdują się połączone szeregowo: opornik o oporze R=2000(om) oraz kondensator o pojemności C=1uF. Jaki będzie stosunek kolejnych natężeń... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Cewkę o indukcyjności L=0,2H włączono w obwód prądu stałego o napięciu Uo=12V i stwierdzono, że płynie przez nią prąd o natężeniu I=0,12A. Oblicz natężenie skuteczne prądu płynącego przez tę cewkę, jeżeli podłączymy ją do... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Do sieci o napięciu skutecznym Us=220V włączono szeregowo kondensator o pojemności C=20uF, opornik o oporze R1=10(om) oraz cewkę o indukcyjności L=0,1H i oporze R2=1(om). Jakie jest natężenie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Jaką pojemność musiałby mieć kondensator obwodu rezonansowego, w którym znajduje się cewka o indukcyjności L=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
  

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz