fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Prawo Ohma


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Prawo Ohma
 
  Pobierz program Prawo Ohma- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Prawo Ohma

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 7.1 Prawo Ohma ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich czternaście.
 
Przykład
 
3.Cytat: Korzystając z zamieszczonej poniżej zależności I(U), oblicz opór przewodnika. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściąga Prawo Ohma obliczenia zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Opór przewodnika wynosi 5 (kiloomów).
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Na podstawie wykresu zależności I(t) oblicz, jaki ładunek... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Korzystając z przedstawionych na rysunkach zależności natężenia prądu od czasu oblicz ładunek... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Korzystając z zamieszczonej poniżej zależności I(U)... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Z przewodnika wykonano prostopadłościan o krawędziach a,b,c. Oblicz stosunek oporu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Ile metrów przewodnika z chromonikieliny o oporze właściwym 9,8*10-7 (om *metr) i średnicy 2r=5mm musimy użyć do wykonania grzałki... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Jak zmieni się opór kawałka drutu, jeżeli przy zachowanej masie jego... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz opór drutu miedzianego o długości l=2m i średnicy d=0,2mm... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Jakie napięcie wskażą woltomierze, jeżeli pomiędzy punkty A i B przyłożymy napięcie U=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Oblicz natężenie prądu, który popłynie przez obwód zawierający ogniwo o sile elektromotorycznej 10V i oporze wewnętrznym... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Oblicz ładunek, który zgromadzi się na kondensatorze o pojemności C=1uF w obwodzie pokazanym... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat: Jakie napięcie pokaże woltomierz w obwodzie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Narysuj zależności napięcia mierzonego na oporze zewnętrznym Rz ogniwa o sile elektromotorycznej E funkcji: a)oporu wewnętrznego (Rz=const)... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: W obwodzie składającym się z ogniwa o sile elektromotorycznej E=4V i oporze wewnętrznym Rw=1(om) zmieniono opór zewnętrzny z R1=2(om) na R2=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Ile wynosi pojemność kondensatora Cx, jeżeli pomiędzy punktami A i... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
  

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz