fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro


14.5 Borowce

Pobierz program Borowce zakres rozszerzony
 
Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora. 
Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań 
Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy

14.5 Borowce


 
Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Borowce("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony"- Krzysztof M. Pazdro)
 
Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu


 

W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
14.97 Cytat: Jak otrzymać wodorotlenek glinu... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.98 Cytat: W temperaturze 1000K siarczan glinu rozkłada się na dwa tlenki. Jeden z tych tlenków równocześnie rozkłada się na tlen i tlenek ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.99 Cytat: Glin wykazuje właściwości amfoteryczne, tworząc oprócz soli glinowych dwa rodzaje glinianów: diksogliniany MAlO2 i trioksogliniany M3AlO3 ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.100 Cytat: Metaliczny glin rozpuszcza się w wodorotlenku potasu, przy czym tworzy się glinian potasu i wydziela się wodór ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.101 Cytat: Wodór można otrzymać w reakcji glinu z kwasem siarkowym lub mocną zasadą ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.102 Cytat: Co otrzymamy po odparowaniu do sucha wodnego ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.103 Cytat: Jak odróżnić roztwór Al2(SO4)3 od roztworu ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.104 Cytat: Podczas wkraplania roztworu NaOH do roztworu Al2(SO4)3 wytrąca się biały osad. Podczas wkraplania roztworu Al2(SO4)3 do roztworu NaOH ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.105 Cytat: Na roztwór wodny siarczanu glinu podziałano roztworem wodnym amoniaku, otrzymując osad, na który podziałano ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.106 Cytat: Do 5 cm3 roztworu AlC3, o stężeniu 0,1 mol/dm3, dodano 5 cm3 wody amoniakalnej o stężeniu ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.107 Cytat: Stop glinu z magnezem poddano działaniu kwasu solnego, a do otrzymanego roztworu dodano nadmiar ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.108 Cytat: Wyjaśnić, dlaczego po zmieszaniu roztworu siarczku sodu z roztworem siarczanu glinu ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.109 Cytat: Ułożyć równania reakcji, za pomocą, których można dokonać następujących przemian: ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.110 Cytat: Płytki aluminiowe zanurzono w pięciu zlewkach napełnionych roztworami ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.111 Cytat: Podczas prażenie tlenku metalu ciężkiego ze sproszkowanym glinem zachodzi gwałtowna reakcja egzotermiczna i wydziela się metal. Reakcję te, zwaną aluminotermią, stosuje się często do spawania metali, na przykład do spawania szyn tramwajowych ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.112 Cytat: Obliczyć, o ile maleje masa elektrody węglowej przy otrzymywaniu 1kg glinu w procesie tlenku ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.113 Cytat: W normalnych warunkach glin nie reaguje z wodą, ponieważ jest mało reaktywny. Można jednak zwiększyć jego reaktywność poprzez amalgamowanie. Po zanurzeniu płytki glinowej, na okres 5 minut w mieszaninie ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.114 Cytat: Na wodorotlenek glinu podziałano wodorotlenkiem potasu w roztworze. Wykres na rysunku 14.6 (patrz zbiór zadań) ilustruje zależność masy otrzymanego glinu potasu od masy użytego wodorotlenku ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.115 Cytat: W wodzie rozpuszczono KAl(SO4)2, a następnie odparowano wodę ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
14.116 Cytat: 10g mieszaniny chlorku glinu i siarczanu glinu rozpuszczono w wodzie i dodawano rozcieńczonego roztworu wodorotlenku sodu, aż do całkowitego wytrącenia osadu ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
  

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii