fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro


9.1	Dysocjacja jonowa

Pobierz program Dysocjacja jonowa zakres rozszerzony
 
Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora. 
Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań 
Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy

9.1 Dysocjacja jonowa


 
Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Dysocjacja jonowa("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony"- Krzysztof M. Pazdro)
 
Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu


 

W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
9.1 Cytat: Które z podanych niżej substancji ulegają w wodzie dysocjacji jonowej: HBr, CH4... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.2 Cytat: Jakie jony znajdują się w wodnych roztworach następujących substancji: CaCl2 ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.3 Cytat: Narysować wzory elektronowe następujących jonów: NO-2... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.4 Cytat: Ułożyć równania dysocjacji jonowej następujących substancji: a) KCl, Na2S, CaBr2 ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.5 Cytat: Na rysunku 9.1 przedstawiono modele przestrzenne następujących jonów: węglanowego, azotanowego(III),siarczkowego ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.6 Cytat: Ile moli jonów Na+ powstanie w procesie dysocjacji jonowej 10 moli: 1) Na3Po4 ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.7 Cytat: Podać wzory substancji, które rozpuszczone w wodzie dysocjują na następujące jony: a) Na+ i CO32-... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.8 Cytat: Jakie związki należy rozpuścić w wodzie, aby roztwór zwierał następujące jony: Na+, K+.... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.9 Cytat: Jakie związki należy rozpuścić w wodzie, aby roztwór zawierał następujące jony: Mg2+, K+... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.10 Cytat: Jakie związki chemiczne powstaną po odparowaniu wody z roztworu zawierającego jony K+, Na+ ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.11 Cytat: Dlaczego gazowy chlorowodór nie barwi lakmusu, a wodny roztwór chlorowodoru ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.12 Cytat: Chlorowodór ciekły lub gazowy nie reaguje z cynkiem, żelazem, magnezem i innymi metalami, natomiast kwas solny, czyli wodny roztwór chlorowodoru, reaguje łatwo z metalami ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.13 Cytat: Jaki wspólny składnik będą zawierały roztwory otrzymane po rozpuszczeniu w wodzie:1) SO2, P2O5 ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.14 Cytat: Do naczyń z wodą wprowadzono następujące substancje: Na2O, SO2, CH4, NH3, Ca, HCl, O2, CaCl2, H2S. Które roztwory ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.15 Cytat: Gdzie znajduje się więcej jonów: 1g LiF czy ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.16 Cytat: Uszeregować sole: NaCl, BeF2 i FeBr3 w kolejności rosnącej liczby jonów w próbkach ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.17 Cytat: Obliczyć stężenie procentowe kwasu azotowego, w którym na jeden jon wodorowy ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.18 Cytat: Dwuujemny jon SxOy2- zawiera 57,1% siarki. Ustalić ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.19 Cytat: Obliczyć stosunek liczbowy kationów do liczby anionów w 2-molowym roztworze Cr2(SO4)2..."Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.20 Cytat: W jakim stosunku masowym należy odważyć NaCl i Na2SO4, aby po rozpuszczeniu w wodzie w oddzielnych naczyniach ..."Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
9.21 Cytat: Roztwór zawiera masowo: 10% NaCl, 10%NaBr, 10%KCl ..."Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro. 

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii