fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro

3.1	Prawo stałości składu (prawo Prousta). chemia ściąga obliczenia zadań

Pobierz program Prawo stałości składu (prawo Prousta). zakres rozszerzony

Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,

Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora.

Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań

Przykładowy zrzut działającej aplikacji

chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy

 

3.1 Prawo stałości składu (prawo Prousta).

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Prawo stałości składu (prawo Prousta).("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony""- Krzysztof M. Pazdro)
W tym dziale jest ich 11.

Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu

W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:

3.1 Cytat: Prawo stałości składu stwierdza, że każdy związek chemiczny ma ściśle określony skład. Czy słuszne będzie twierdzenie odwrotne: określonemu składowi (procentowemu) ... "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.2 Cytat: Stosunek masowy żelaza do tlenku żelaza(II) wynosi 7:2, a stosunek żelaza do tlenku w tlenku żelaza(III) wynosi 7:3. Czy fakty … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.3 Cytat: Miedź łączy się z tlenem w stosunku masowym 4:1. Obliczyć ile gramów miedzi połączy ... "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.4 Cytat: Aby obliczyć skład tlenku magnezu, spalono 60g magnezu i otrzymano 100g tlenku magnezu. Obliczyć stosunek masowy … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.5 Cytat: Z rozkładu pewnej próbki tlenku rtęci(II) otrzymano20,1g rtęci i 1,6g tlenu. Ile rtęci i ile tlenu otrzymano by z … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.6 Cytat: Miedź reaguje z siarką w stosunku masowym 4:1. Obliczyć, ile gramów miedzi i ile gramów siarki użyto do reakcji, w której… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.7 Cytat: Mieszaninę żelaza i siarki w stosunku masowym 7:4 ogrzano i otrzymano 66g siarczku żelaza(II). Obliczyć, ile gramów … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.8 Cytat: W eudiometrze nastąpił wybuch mieszaniny wodoru i tlenu, zmieszanych w stosunku objętościowym 2:1. Po wybuchu eudiometr zawierał tylko parę wodną o masie 0,036g. Obliczyć, ile gramów… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.9 Cytat: Węglan wapnia jest związkiem wapnia, węgla i tlenu. Podczas rozkładu 25g węglany wapnia otrzymano 14g tlenku wapnia i 11g dwutlenku węgla. Obliczyć stosunek masowy wapnia do węgla i tlenu w węglanie wapnia, wiedząc, że… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.10 Cytat: Siarczan (IV) sodu jest związkiem sodu, siarki i tlenu. Podczas rozkładu 126g tego związku otrzymano 62g tlenku sodu i 64g dwutlenku siarki. Obliczyć stosunek masowy sodu do siarki i tlenu w siarczanie(IV) sodu, jeżeli wiadomo, że w tlenku…"Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.11 Cytat: John Dalton, jeszcze przed opracowaniem teorii atomistycznej, odkrył prawo stechiometryczne, zwane prawem stosunków wielokrotnych: jeżeli dwa pierwiastki tworzą ze sobą kilka związków chemicznych, to ilości masowe jednego pierwiastka przypadające na tę sama ilość drugiego pierwiastka pozostają do siebie w stosunku niewielkich liczb całkowitych. Wykazać… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

©www.ePomoce.pl

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl