fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro

4.5	Przebieg reakcji po zmieszaniu substratów w stosunku niestechiometrycznym

Pobierz program Przebieg reakcji po zmieszaniu substratów w stosunku niestechiometrycznym zakres rozszerzony

Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,

Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora.

Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań

Przykładowy zrzut działającej aplikacji

chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy

 

4.5 Przebieg reakcji po zmieszaniu substratów w stosunku niestechiometrycznym

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Objętościowy stosunek stechiometryczny reagentów("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony""- Krzysztof M. Pazdro)
W tym dziale jest ich 19.

Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu

W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:

4.83 Cytat: W celu otrzymania siarczku cynku(ZnS) zmieszano 15g cynku z 6,4g siarki. Którego z substratów …"Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.84 Cytat: Ile gramów siarczku magnezu(MgS) otrzymamy, jeżeli użyjemy do reakcji 9g magnezu … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.85 Cytat: Ile gramów dwutlenku węgla(CO2) otrzymamy, jeżeli użyjemy 10g węgla do redukcji … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.86 Cytat:20g cynku wrzucono do roztworu zawierającego 28g kwasu siarkowego. Obliczyć objętość …"Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.87 Cytat: Ile gramów siarczku glinu (Al2S3) otrzymamy, jeżeli użyjemy do rekcji 2,5g glinu i … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.88 Cytat: Zmieszano 4dm3 wodoru i 3dm3 chloru, a następnie zainicjowano reakcję. Obliczyć objętość ... "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.89 Cytat: Zmieszano mol wodoru cząsteczkowego z molem azotu cząsteczkowego, a następnie zainicjowano reakcję. Określić liczbami moli ... "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.90 Cytat: Do roztworu zawierającego 6g wodorotlenku sodu dodano roztwór zawierający 10g kwasu azotowego. Jaki odczyn … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.91 Cytat: Do próbki zawierającej 10 milimoli tlenku fosforu (V) wkroplono powoli 600mg wody. Obliczyć, ile milimoli kwasu… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.92 Cytat: Do próbówki zawierającej 5,7 milimola wapnia dodano 0,2g wody i lekko ogrzano. Obliczyć jaką objętość w warunkach normalnych …"Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.93 Cytat: Obliczyć, ile moli amoniaku powstałoby, gdyby użyć do syntezy takiej objętości wodoru, w której znajduje się 12*1024 cząsteczek H2, i takiej objętości azotu… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.94 Cytat: Po eksplozji 70cm3 mieszaniny wodoru z tlenem stwierdzono, że w otrzymanej parze wodnej znajduje się domieszka tlenu. Mieszaninie rozdzielono i otrzymano 10cm3 tlenu, zmierzonych w tych samych warunkach ciśnienia i temperatury, co objętość gazów przed reakcją. Obliczyć… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.95 Cytat: W pierwszym naczyniu zmieszano 70cm3 N2 i 30cm3 H2, a w drugim 10cm3 N2 i 40cm3 H2. W którym…"Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.96 Cytat: W których przypadkach cały tlenek węgla przereaguje z tlenem: 1)masy gazów są równe, 2)objętości … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.97 Cytat: Zmieszano 100cm3 wodoru i 200cm3 powietrza (warunki normalne). Ile miligramów wody… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.98 Cytat: Po eksplozji 35cm3 mieszaniny wodoru z tlenem pozostało 5cm3 wodoru. Obliczyć, jaki procent … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.99 Cytat: Czy cały metan ulegnie spaleniu według równania CH4+2O2 -> CO2+2H2O jeżeli przygotowana do reakcji mieszanina metanu z tlenem zawiera… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.100 Cytat: Do syntezy chlorowodoru użyto 100dm3 mieszaniny złożonej z wodoru i chloru. W wyniku reakcji otrzymano 80dm3 chlorowodoru. Obliczyć procent objętościowy chloru w … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

4.101 Cytat: W celu otrzymania chlorowodoru sporządzono mieszaninę chloru i wodoru o łącznej objętości 500cm3 (warunki normalne) i masie 1g. Którego… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

©www.ePomoce.pl

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii