fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro


5.5 Reakcje z mieszaniną o znanym składzie

Pobierz program 5.5 Reakcje z mieszaniną o znanym składzie zakres rozszerzony
 
Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce. Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora. 
Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań 
Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy


5.5 Reakcje z mieszaniną o znanym składzie

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Reakcje z mieszaniną o znanym składzie("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony"- Krzysztof M. Pazdro)
 
Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
5.78 Cytat: Ile gramów kwasu siarkowego potrzeba do zobojętnienia 10 g sody żrącej, zawierającej... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.79 Cytat: Ile kilogramów wapniaku, zawierającego 90% CaCO3, należy poddać prażeniu, aby ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.80 Cytat: Ile kilogramów wapniaku zawierającego 90% CaCO3, należy dodać do kwasu azotowego w ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.81 Cytat: Obliczyć minimalną objętość powietrza odmierzonego a) w warunkach normalnych; b) w temperaturze 290K pod ciśnieniem 960hPa, jaką należy przepuścić... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.83 Cytat: Z jakiej objętość powietrza odmierzonego: a) w warunkach normalnych, b) w temperaturze 285K pod ciśnieniem 1029hPa jest można... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.84 Cytat: Obliczyć objętość wodoru (warunki normalne), jaka wydzieli się po rozpuszczeniu w kwasie solnym 12g stopu... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.85 Cytat: W wyniku redukcji mieszaniny, zawierającej 40,0% tlenku miedzi(II) i 60,0% tlenku srebra, otrzymano stop... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.86 Cytat: Jaka objętość 0,1- molowego kwasu solnego jest potrzebna do zobojętnienia roztworu zawierającego 4g wodorotlenku sodu i... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.87 Cytat: Jaka objętość chloru (warunki normalne) jest potrzebna do wyparcia chlorowców z roztworu zawierającego 20,6g... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.88 Cytat: Obliczyć objętość amoniaku (warunki normalne), jaką można otrzymać w reakcji 53g równopolowej mieszaniny siarczanu i azotanu amonu... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.89 Cytat: Dolomit zawiera równomolowe ilości węglanu wapnia i węglanu magnezu. Ile gramów dolomitu należałoby rozłożyć, aby... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.90 Cytat: Jaka objętość tlenu (warunki normalne) jest potrzebna do spalenia 4m3 mieszaniny gazów o następującym składzie objętościowym: 50% wodoru... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.91 Cytat: W jakim stosunku objętościowym para fosforu reaguje z wodorem, jeżeli zawiera 20%... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.92 Cytat: Obliczyć masę próbki zawierającej 40% NaOH oraz 60% CaO, jeżeli do jej zobojętnienia zużyto 20cm^3... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.93 Cytat: Antymonowodór można otrzymać, działając rozcieńczonym kwasem solnym na stop antymonu (33% mas.) z magnezem. Antymon nie reaguje z kwasem solnym, lecz z wodorem powstającym w reakcji magnezu i kwasu. Obliczyć: a) ile gramów... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
  

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii