fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro


8.5	 Rozpuszczalność.

Pobierz program Rozpuszczalność zakres rozszerzony
 
Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora. 
Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań 
Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy

8.5 Rozpuszczalność


 
Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Rozpuszczalność("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony"- Krzysztof M. Pazdro)
 
Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu


 

W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
8.86 Cytat: Wybrać najlepszą definicję roztworu nasyconego. Roztwór nasycony, to roztwór... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.87 Cytat: W trzech, nieoznakowanych zlewkach znajdują się wodne roztwory pewnej substancji: nienasycony, nasycony i przesycony. Jak za pomocą ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.88 Cytat: Podać dwa sposoby, za pomocą, których można otrzymać roztwór nienasycony z roztworu nasyconego o temperaturze 283K, jeżeli .... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.89 Cytat: Podać trzy sposoby otrzymywania roztworu nasyconego z roztworu nienasyconego, przy ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.90 Cytat: Butla szklana z wodą sodową przechowywana latem w miejscu silnie nasłonecznionym może pęknąć... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.91 Cytat: Dlaczego ryby giną ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.92 Cytat: W celu otrzymania pewnego gazu nierozpuszczalnego w wodzie uczniowie zestawili aparaturę przedstawioną na rysunku, popełniając ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.93 Cytat: Czy w miarę obniżania temperatury roztworu zmienia się: 1) stężeni procentowe, 2) stężenie ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.94 Cytat: Po odparowaniu do sucha 50g wodnego roztworu chlorku sodu, nasyconego w temperaturze 283K, otrzymano 13,2g soli. Obliczyć ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.95 Cytat: Po odparowaniu do sucha 40cm3 nasyconego w temperaturze 293K roztworu o gęstości 1,12g/cm3 otrzymano 6,8g substancji. Obliczyć ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.96 Cytat: Rozpuszczalność jodku potasu w temperaturze 293K wynosi 145g. Ile gramów ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.97 Cytat: Ile gramów substancji rozpuszczonej znajduje się 220g nasyconego roztworu, jeżeli ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.98 Cytat: Ile wody zawiera 0,5kg nasyconego roztworu, jeżeli ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.99 Cytat: Rozpuszczalność można określić liczbą moli substancji, która nasyca 1 dm3 rozpuszczalnika. Korzystając z wykresu na rysunku 8.3, obliczyć... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.100 Cytat: Korzystając z wykresu na rysunku sprawdzić, czy roztwór o temperaturze 298K, otrzymany przez rozpuszczenie 26g siarczanu miedzi(II) w 130g wody, jest ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.101 Cytat: Korzystając z wykresu na rysunku 8.3 obliczyć, ile gramów chlorku amonu można dodatkowo rozpuścić w 250g nasyconego w temperaturze... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.102 Cytat: Korzystając z wykresu na rysunku 8.3 obliczyć, ile gramów azotanu potasu wykrystalizuje, jeżeli 500g ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.103 Cytat: W celu oczyszczenia saletry potasowej przez krystalizację, rozpuszczono 300g saletry w 200g wody w temperaturze wrzenia, a następnie ochłodzono roztwór do temperatury 283K. Obliczyć wydajność procentową... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.104 Cytat: Obliczyć rozpuszczalność, jeżeli stężenie ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.105 Cytat: Korzystając z wykresu na rysunku 8.3 obliczyć, w jakiej temperaturze 20- procentowy roztwór siarczanu... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.106 Cytat: Obliczyć stężenie procentowe nasyconego roztworu, jeżeli rozpuszczalność ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.107 Cytat: Obliczyć rozpuszczalność jodku potasu, jeżeli nasycony w temperaturze 293K roztwór ma... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.108 Cytat: Obliczyć stężenie molowe nasyconego roztworu azotanu potasu... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.109 Cytat: Rozpuszczalność jodku srebra w temperaturze 298K wynosi 3,4*10-7g. Obliczyć... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.110 Cytat: Wodę nasycono powietrzem w temperaturze 273K. Rozpuszczone gazy usunięto z wody przez ogrzanie do temperatury wrzenia. Otrzymano mieszaninę o składzie objętościowym: 62,6% azotu ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.111 Cytat: W pewnej temperaturze rozpuszczalność dwóch substancji A i B jest jednakowa. Czy jednakowe... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
8.112 Cytat: Rozpuszczalność substancji A wynosi 10g, a rozpuszczalność substancji B 150g. Udowodnić, że stężenie molowe... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro. 

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii