fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro


5.6 Skład mieszaniny poreakcyjnej

Pobierz program 5.6 Skład mieszaniny poreakcyjnej zakres rozszerzony
 
Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce. Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora. 
Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań 
Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy


5.6 Skład mieszaniny poreakcyjnej

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Skład mieszaniny poreakcyjnej("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony"- Krzysztof M. Pazdro)
 
Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
5.94 Cytat: Do syntezy amoniaku użyto mieszaniny złożonej z 75dm3 wodoru i 25dm3 azotu. Otrzymano... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.95 Cytat: 20g soli Bertholleta ogrzewano w otwartym naczyniu. Po przerwaniu ogrzewania stwierdzono, że masa substancji w próbówce wynosi 12,2g. Czy ..."Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.96 Cytat: 12g wapienia prażono w otwartym naczyniu. Po pewnym czasie stwierdzono, że masa substancji w naczyniu wynosi 9g..."Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.97 Cytat: 5g tlenku ołowiu(II)(PbO) ogrzewano w strumieniu wodoru. Po przerwaniu ogrzewania pozostały tlenek i wytworzony ołów ważyły4,7g... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.98 Cytat: 10g manganian(VII) potasu ogrzewano przez pewien czas w otwartej probówce. Masa substancji w probówce po doświadczeniu wynosiła 9,3g..."Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.99 Cytat: 4g tlenku rtęci (II)(HgO) poddano rozkładowi, ogrzewając go w otwartym naczyniu. Masa substancji w naczyniu po przerwaniu ogrzewania wynosiła 3,78g... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.100 Cytat: 8g węglanu wapnia (CaCO3) ogrzewano w próbówce, a wydzielający się gaz zbierano w eudiometrze. Doświadczenie przerwano, gdy gaz zajmował objętość 1,12dm3 w przeliczeniu na warunki normalne... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.101 Cytat: 30g azotanu potasu ogrzewano w otwartym naczyniu. Po pewnym czasie masa substancji w naczyniu wynosiła 26,8g. Obliczyć: a) ile gramów... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.102 Cytat: Podczas prażenia węglanu sodu z dwutlenkiem krzemu wydziela się dwutlenek węgla i tworzy się krzemian sodu. W otwartym naczyniu ogrzewano mieszaninę, zawierającą mol węglanu sodu i mol dwutlenku krzemu. Po pewnym... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.103 Cytat: Ile moli wody przypada na każdy mol wodorotlenku sodu w roztworze otrzymanym przez działanie 2,3g... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.104 Cytat: Ile cząsteczek wody przypada na każdą cząsteczkę wodorotlenku wapnia w mleku wapiennym otrzymanym po rozpuszczeniu... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.105 Cytat: Ile cząsteczek wody przypada na każdą cząsteczkę kwasu siarkowego(IV) w roztworze otrzymanym po rozpuszczeniu 5dm3... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.106 Cytat: Azotan wapnia, podczas ogrzewania, ulega rozkładowi na tlenek wapnia, dwutlenek azotu i tlen. W otwartej probówce ogrzewano 10g Ca(NO3)2 i po pewnym czasie stwierdzono, że masa substancji... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
  

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii