fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro

chemia ściąga obliczenia zadań Tablica Mendelejewa układ okresowy

Pobierz program Tablica Mendelejewa zakres rozszerzony

Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,

Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora.

Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań

Przykładowy zrzut działającej aplikacji

chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy

 

1.4 Tablica Mendelejewa

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Tablica Mendelejewa("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony""- Krzysztof M. Pazdro)
W tym dziale jest ich 24.

Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu

W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:

1.106 Cytat: Przepisać do zeszytu i uzupełnić tabelkę...… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro

1.107 Cytat: Jaki powinien być wzór najwyższego tlenku: chloru, bizmutu… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro

1.108 Cytat: Ułożyć wzory sumaryczne: telurowodoru, antymonowodoru, wodorku... "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro

1.109 Cytat: Ułożyć wzory sumaryczne: fosforku wapnia, azotku magnezu…. "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.110 Cytat: Ułożyć równania reakcji i podać nazwy produktów: a) wodorotlenku cezu z selenowodorem… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.111 Cytat: Który z pierwiastków jest bardziej reaktywny: siarka czy chlor, magnez czy glin, arsen czy … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.112 Cytat: Uszeregować, od najbardziej do najmniej reaktywnego, następujące metale: Mg, Sr... "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.113 Cytat: Uwzględniając położenie w układzie okresowym, podzielić podane niżej pierwiastki na metale i niemetale: Rb, Se, Ra... "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.114 Cytat: W których grupach układu okresowego znajduje się pierwiastek tworzący tlenek typu … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.115 Cytat: W których grupach układu okresowego może znajdować się pierwiastek, którego wodorek zawiera w cząsteczce dwa atomy … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.116 Cytat: W której grupie układu okresowego znajduje się pierwiastek tworzący tlenek typu E2O5 i … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.117 Cytat: W której grupie leży pierwiastek E, jeżeli tlenek o najwyższej wartościowości, w reakcji z wodą, tworzy kwas a) H2EO4… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.118 Cytat: Które z wymienionych niżej wielkości i właściwości rosną zgodnie z kierunkiem strzałki dla podanych pierwiastków: Na, Mg, Al., Si, P, S, Cl -->; masa atomowa, reaktywność, wartościowość maksymalna, numer grupy w układzie okresowym … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.119 Cytat: Które z wymienionych niżej wielkości i właściwości maleją zgodnie z kierunkiem strzałki dla podanych pierwiastków: F, Cl, Br, I, At -->; liczba porządkowa, reaktywność, wartościowość względem tlenu, liczba… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.120 Cytat: Narysować wykres zależności masy atomowej od liczby atomowej dla pierwiastków od Z=… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.121 Cytat: Które z twierdzeń są prawdziwe: 1) W szeregu pierwiastków uporządkowanych według rosnących mas atomowych co ósmy pierwiastek ma podobne właściwości fizyczne i chemiczne. 2) Na podstawie…"Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.122 Cytat: W każdym z podanych szeregów istnieje pewna prawidłowość. Odkryć te prawidłowości, a następnie dopisać do każdego szeregu po jednym, kolejnym członie: 1) Li, B, N, F, Na, Al., P,…2) Na2O, SiO2, Cl2O7… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.123 Cytat: W każdym z podanych niżej szeregów istnieje pewna prawidłowość (inna dla każdego szeregu). Odkryj te prawidłowości, a następnie dopisz dalsze cztery człony każdego z szeregów: a) Na, Mg, Al., Si, P, S, Cl, K, Ca, Ga, Ge…. "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.124 Cytat: W każdym z podanych niżej szeregów istnieje pewna prawidłowość (inna dla każdego szeregu). Odkryj te prawidłowości, a następnie dopisz cztery dalsze człony z szeregów: a) H2, Li, He, Be, N2,… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.125 Cytat: Dopisać czwarty człon szeregu i określić prawidłowość: a)H, Be, …."Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.126 Cytat: Dopisać czwarty człon w szeregu i określić prawidłowość: a) XeO4, PBr3,… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.127 Cytat: Na wykresach pokazano między innymi następujące zależności: 1) wartościowości względem wodoru od numeru grupy, 2) maksymalnej wartościowości pierwiastków drugiego okresu od numeru grupy, 3) masy atomowej od liczby porządkowej w zakresie od wodoru do skandu, 4) reaktywności pierwiastka w okresie od numeru grupy. Które… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.128 Cytat: Czy można spodziewać się odkrycia nowych pierwiastków, które w układzie okresowym zajęłyby… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

1.129 Cytat: Dlaczego Mendelejew nie przewidział istnienia… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

©www.ePomoce.pl

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii