fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro


5.7 Ustalanie składu mieszanin

Pobierz program 5.7 Ustalanie składu mieszanin zakres rozszerzony
 
Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce. Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora. 
Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań 
Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy


5.7 Ustalanie składu mieszanin

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Ustalanie składu mieszanin("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony"- Krzysztof M. Pazdro)
 
Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
5.107 Cytat: Prażono 100g wapienia i otrzymano 40g dwutlenku węgla. Ile... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.108 Cytat: Ile procent objętościowych tlenu zawierała mieszanka tlenu i azotu, jeśli po przepuszczeniu 40dm3 nad rozżarzoną miedzią przyrost... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.109 Cytat: W reakcji 16g amalgamatu sodu z wodą otrzymano 1,12dm3 wodoru, w przeliczeniu na warunki normalne..."Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.110 Cytat: 1,69g technicznego siarczanu sodu rozpuszczono w wodzie i dodano nadmiar roztworu chlorku baru. Masa wytrąconego osadu po odsączeniu, przemyciu i wysuszeniu wynosiła 1,88g... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.111 Cytat: 5m3 mieszaniny azotu i dwutlenku siarki przepuszczono przez płuczkę z ługiem sodowym. Masa płuczki wzrosłą o... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.112 Cytat: 10g mieszaniny chlorku potasu i azotanu(III) amonu prażono aż do momentu, gdy przestały wydzielać się... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.113 Cytat: Działając kwasem siarkowym na chlorek sodu otrzymano 10dm3 chlorowodoru, odmierzonego w warunkach normalnych. W naczyniu reakcyjnym... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.114 Cytat: 5g siluminu (stop glinu i krzemu) poddano działaniu kwasu solnego. Otrzymano 5,6dm3... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.115 Cytat: 3g stopu glinu z cynkiem rozpuszczono w kwasie solnym i otrzymano 2,38dm3... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.116 Cytat: 7g stopu żelaza, cynku i miedzi rozpuszczono w kwasie solnym i otrzymano 1,917dm3 wodoru (warunki normalne). Masa pozostałości... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.117 Cytat: Na rozpuszczenie 4g stopu glinu z żelazem zużyto 22,1g stężonego kwasu solnego... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.118 Cytat: Obliczyć, w jakim stosunku molowym zmieszano tlenek azotu(I)(N2O) z tlenkiem azotu(III)(N2O3), jeżeli 11dm3 mieszaniny tych gazów reaguje... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.119 Cytat: Obliczyć procentowy skład masowy mieszaniny tlenku azotu(II)(NO) i tlenku azotu(V)(N2O5), jeżeli 7,5 objętości mieszaniny tych gazów reaguje w tych samych... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.120 Cytat: 2,74g mieszaniny węglanu sodu i wodorowęglanu sodu poddano prażeniu. Otrzymano 1,24g tlenku... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.121 Cytat: Poddano prażeniu próbkę mieszaniny węglanów: wapnia i magnezu. Otrzymana mieszanina tlenków miała masę o połowę mniejszą niż masa wyjściowej... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.122 Cytat: 15g mieszaniny bezwodnych soli miedzi(II): chlorku i siarczanu, rozpuszczono w wodzie dodawano rozcieńczonego roztworu wodorotlenku potasu, aż do całkowitego wytrącenia osadu. Masa osadu... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.123 Cytat: 3,5g mieszaniny tlenku miedzi(II) i tlenku miedzi(I) redukowano wodorem. Masa wytworzonej pary wodnej wynosiła... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.124 Cytat: Na 8g mieszaniny wodorotlenku wapnia i wodorotlenku baru podziałano nadmiarem węglanu sodu. Masa wytworzonego osadu po odsączeniu i wysuszeniu wynosiła... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.125 Cytat: 3g mieszaniny bezwodnych soli chlorku sodu i azotanu sodu rozpuszczono w wodzie i dodawano roztwór azotanu srebra, aż do ilościowego wytracenia osadu. Masa osadu po odsączeniu, przemyciu i ..."Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.126 Cytat: Do naczynia wprowadzono 10cm3 mieszaniny tlenu i azotu oraz 5cm3 wodoru. Po spaleniu mieszaniny i skropleniu pary wodnej objętość gazów wynosiła 9cm3... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.127 Cytat: Na mieszaninę wodorku wapnia, węgliku glinu i węgliku wapnia podziałano wodą, otrzymując mieszaninę trzech gazów w stosunku objętościowym 1:1:1... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.128 Cytat: Mieszaninę chlorku i jodku srebra przemywano na sączku wodą chlorową. Wskutek ilościowego przebiegu reakcji masa osadu... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.129 Cytat: Na rozpuszczenie 3,51g stopu glinu z magnezem zużyto 50cm3 mieszaniny kwasów, sporządzonej z 2 objętości 6- molowego HCl i ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.130 Cytat: Próbkę trójskładnikowego stopu metali o masie m rozpuszczono w kwasie. Wydzielony wodór zajmował w warunkach normalnych objętość... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.131 Cytat: Na 10g stopu magnezu z metalem M działano kwasem solnym i otrzymano 11,5dm3 wodoru (w przeliczeniu na warunki normalne). Jakie metale mogły być drugim składnikiem stopu, jeżeli stop zawierał... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.132 Cytat: Na który z metali należy działać kwasem aby uzyskać... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
5.133 Cytat: Pod działaniem kwasu na 1g stopu metali wydzieliło się 2,24dm3 wodoru w przeliczeniu na warunki normalne. Jaki metal jest ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
  

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii