fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro

3.4	Ustalenie wzoru chemicznego na podstawie stosunku objętościowego reagentów. Prawo Gay-Lussaca. chemia ściąga obliczenia zadań

Pobierz program Ustalenie wzoru chemicznego na podstawie stosunku objętościowego reagentów. Prawo Gay-Lussaca. zakres rozszerzony

Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,

Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora.

Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań

Przykładowy zrzut działającej aplikacji

chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy

 

3.4 Ustalenie wzoru chemicznego na podstawie stosunku objętościowego reagentów. Prawo Gay-Lussaca.

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Ustalenie wzoru chemicznego na podstawie stosunku objętościowego reagentów. Prawo Gay-Lussaca.("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony""- Krzysztof M. Pazdro)
W tym dziale jest ich 9.

Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu

W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:

3.56 Cytat: Podczas reakcji 2 objętości pewnego gazu z 1 objętością tlenu otrzymano 2 objętości trójtlenku siarki (SO3). Pomiary wykonano w tych samych warunkach ciśnienia temperatury. Jaki jest… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.57 Cytat: Podczas reakcji 2 objętości pewnego gazu z 4 objętościami wodoru otrzymano 1 objętość azotu i 4 objętości pary wodnej. Pomiary wykonano w tych samych warunkach ciśnienia i temperatury. Jaki jest… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.58 Cytat: Ustalić wzór sumaryczny tlenku chloru, wiedząc, że 2 objętości tego gazu rozkładają się, tworząc 2 objętości chloru i 1 objętość tlenu, a wszystkie objętości… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.59 Cytat: Dwie objętości siarkowodoru reagują z 3 objętościami tlenu, tworząc 2 objętości pary wodnej i 2 objętości pewnego gazu. Ustalić… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.60 Cytat: Ustalić wzór cząsteczki tlenku azotu, który powstaje w reakcji katalitycznego utleniania amoniaku (NH3), wiedząc, że na każdy dm3 amoniaku zużywa się, w tych samych warunkach ciśnienia i temperatury: 1,25dm3… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.61 Cytat: Tlen występuje w pewnych warunkach w postaci odmiany alotropowej zwanej ozonem. Odmiany alotropowe tlenu różnią się od siebie liczba atomów w cząsteczce. Obliczyć, z ilu atomów tlenu składa się cząsteczka ozonu, jeżeli… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.62 Cytat: Obliczyć, z ilu atomów składa się cząsteczka fosforu w stanie pary, jeżeli reaguje on z tlenem w stosunku objętościowym 1:5 (fosfor do tlenu), a produktem reakcji… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.63 Cytat: Z ilu atomów składa się cząsteczka siarki w stanie pary, jeżeli jedna objętość par siarki reaguje z 8 objętościami tlenu dając dwutlenek … "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

3.64 Cytat: Dwie objętości pewnego tlenku azotu reagują z 4 objątościami wodoru, dając jedną objętość azotu i 4 objętości pary wodnej. Pomiary objętości wykonano w temperaturze 400K pod ciśnieniem… "Zbiór zadań z chemii…Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.

©www.ePomoce.pl

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii