fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Chemia- metody obliczeń zadań w telefonie komórkowym

"Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych"

ZAKRES ROZSZERZONY K. Pazdro


15.3 Żelazowce

Pobierz program Żelazowce zakres rozszerzony
 
Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA,
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Sprawdź czy skonfigurowałeś w komórce usługę GPRS- konfiguracja jest darmowa i wykonywana na przykład na stronie Twojego operatora. 
Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z chemii. Patrz do:
Teoria z chemii
Dostępne są również zadania z zakresu podstawowego:
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K. Pazdro- obliczenia zadań 
Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
chemia zadania wzory ściąga na telefon komórkowy

15.3 Żelazowce


 
Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału
Żelazowce("Zbiór zadań z chemii dla szkół ponadgimnazjalnych zakres rozszerzony"- Krzysztof M. Pazdro)
 
Możesz mieć obliczony cały rozdział w jednej komórce. Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu


 

W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
15.22 Cytat: W wyniku reakcji żelaza z kwasem solnym otrzymano związek, na który podziałano roztworem wodnym wodorotlenku sodu, stwierdzając ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.23 Cytat: Ułożyć równania reakcji, za pomocą, których można dokonać następujących przemian:
 
15.24 Cytat: Jon Fe3+, o konfiguracji walencyjnej 3d5, jest izoelektronowy z atomem wanadu o konfiguracji walencyjnej ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.25 Cytat: Jak odróżnić wodny roztwór: a) FeCl2 od roztworu ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.26 Cytat: Jakie fakty doświadczalne dowodzą, że wodorotlenek żelaza(III) jest trwalszy ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.27 Cytat: Zaproponować reakcję, w której nastąpi utlenienie jonu żelaza(II) do jonu ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.28 Cytat: Jak z wodorotlenku żelaza(II) otrzymać ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.29 Cytat: Jak otrzymać tlenek żelaza(II) z chlorku ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.30 Cytat: Związki żelaza trójwartościowego wykazują właściwości amfoteryczne, tworząc sole żelaza(III) i sześciohydroksożelaziany(III). Ułożyć ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.31 Cytat :Obliczyć stopień utlenienia żelaza w żelazianach: Na2FeO3 ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.32 Cytat: Wskazać reduktor i utleniacz (elektronator i dezelektronator), a następnie dobrać współczynniki w podanych równaniach reakcji: ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.33 Cytat: Wskazać reduktor i utleniacz (elektronator i dezelektronator), a następnie dobrać współczynniki w podanych równaniach reakcji: ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.34 Cytat: Przebieg reakcji żelaza z kwasem azotowym zależy od temperatury i stężenia kwasu. Na rysunku 15.1 (patrz zbiór zadań) podano zawartość produktów redukcji kwasu azotowego w zależności od gęstości kwasu. Ułożyć równania wszystkich reakcji ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.35 Cytat: Wsad wielkiego pieca zawiera, oprócz tlenków żelaza, pewne ilości CaO, SiO2 ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.36 Cytat: W wielkim piecu tworzy się w niewielkich ilościach krzemian żelaza(III) ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.37 Cytat: Podać zasadnicze różnice w składzie chemicznym i właściwościach: a) surówki szarej i ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.38 Cytat: Czy żeliwo można całkowicie rozpuścić w kwasie ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.39 Cytat: Która z następujących rud zawiera największy procent żelaza ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.40 Cytat: W jakich granicach zmienia się wartość n dla limonitu ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.41 Cytat: Ile gramów dwutlenku krzemu otrzymamy, jeżeli do redukcji 64g tlenku żelaza(II) ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.42 Cytat: Do roztworu zawierającego 2mole FeCl3, dodano roztwór zawierający 8moli NaOH. Osad odsączono. Do przesączu dodano ..."Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.43 Cytat: 10g pewnego wodorotlenku żelaza poddano prażeniu. Wydzieliła się para wodna. Po zakończeniu reakcji pozostało 7,48g tlenku ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.44 Cytat: W temperaturze 950K żelazo reaguje z parą wodna. Z 6g żelaza otrzymano tlenek i 3,54dm3 wodoru ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.45 Cytat: Jaką objętość, w warunkach normalnych, zająłby tlenek węgla potrzebny do zredukowania ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.46 Cytat: Ile kilogramów dwutlenku krzemu uległo redukcji w wielkim piecu, jeżeli otrzymano ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.47 Cytat: Ile kilogramów żelaza można otrzymać z 500kg magnetytu ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.48 Cytat: 10g stali spalono w strumieniu tlenu i otrzymano 0,2g dwutlenku węgla ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
 
15.49 Cytat: Czy 300m3 tlenku węgla (warunki normalne) wystarczy do całkowitego zredukowania ... "Zbiór zadań z chemii...Zakres rozszerzony" Krzysztof Pazdro.
  

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii