fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Obliczenia zadań z fizyki

Oblicz drogę, jaką przebędzie ciało poruszające się ruchem jednostajnie przyspieszonym w czasie t=5s, jeżeli jego szybkość końcowa wynosi v=20m/s, a szybkość początkowa jest równa zeru. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz drogę, jaką ciało poruszające się z przyspieszeniem o wartości a=2m/s^2, bez prędkości początkowej, przebywa w trzeciej sekundzie ruchy. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz szybkość końcową ciała poruszającego się ruchem jednostajnie przyspieszonym, które w czasie t=10s przebyło drogę s=100m. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz, jaką drogę przebędzie ciało w ciągu piątej i szóstej sekundy ruchu jednostajnie przyspieszonego, jeżeli jego szybkość po trzech sekundach wynosi v=4m/s, a szybkość początkowa jest równa zeru. (zobacz rozwiązanie)

Po jakim czasie ruchu jednostajnie przyspieszonego z szybkością początkową v1=5m/s ciało osiągnie szybkość v2=15m/s? Wartość przyspieszenia wynosi a=2m/s^2. Jaką w tym czasie przebędzie drogę? (zobacz rozwiązanie)

Korzystając z przedstawionych na rysunku a0 i b) zależności v(t) oblicz: jak daleko od punktu startu znajduje się ciało po 5 s; średnia szybkość ciała; narysuj zależność przyspieszenia od czasu. (zobacz rozwiązanie)

Rysunki a) i b) przedstawiają zależność przyspieszenia pewnego ciała od czasu. Jaka będzie w obu przypadkach szybkość ciała po 14s (v0=0). (zobacz rozwiązanie)

Ciało poruszając się ruchem jednostajnie przyspieszonym, bez szybkości początkowej, w czasie t=10s miało średnia szybkość v=10m/s. Oblicz wartość przyspieszenia, z jakim poruszało się ciało. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz, z jakim opóźnieniem poruszał się łyżwiarz, który mając szybkość początkową v0=1om/s, zatrzymał się po przebyciu s=50m. (zobacz rozwiązanie)

Podaj wzór wyrażający zależność szybkości ciała od drogi przebytej ruchem jednostajnie przyspieszonym(przy v0=0). (zobacz rozwiązanie)

Z jakiej wysokości musiałoby spaść ciało, aby osiągnąć szybkość 72km/h? (zobacz rozwiązanie)

Oblicz szybkość końcową oraz czas spadania ciała puszczonego swobodnie z wysokości h=20m. (zobacz rozwiązanie)

Na jaką wysokość wzniesie się ciało rzucone pionowo do góry z szybkością o wartości v=10m/s. (zobacz rozwiązanie)

Korzystając z wykresu, oblicz wartość przyspieszenia, z którym porusza się ciała i szybkość osiągniętą w końcu drugiej i piątej sekundy ruchu. (zobacz rozwiązanie)

Rowerzysta jadąc ruchem prostoliniowym jednostajnym z szybkością v=10m/s, wymija nieruchomego motocyklistę, który w chwili mijania startuje i porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym z przyspieszeniem o wartości a=2m/s^2. Oblicz, na jakim odcinku drogi motocyklista dogoni rowerzystę i po jakim czasie to nastąpi. (zobacz rozwiązanie)

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz