fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

"Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" część 1 W. Mroszczyk J. Salach

Termodynamika metody obliczeń zadań 14-20 Zbiór zadań z fizyki W. Mroszczyk J. Salach
 
  Pobierz program Termodynamika metody obliczeń zadań (zadania od 14 do 20) 

Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA
 
  Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce?Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z fizyki. Patrz do FIZYKA: TEORIA
 
  Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Rozdział 6: Termodynamika

metody obliczeń zadań od 14 do 20

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału
6. Termodynamika (zad. 14-20)

("Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych"
część 1 W. Mroszczyk J. Salach).


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
14. Cytat: Ilość ciepła przewodzonego w 1 sekundzie przez warstwę materiału o grubości d i przekroju poprzecznym S jest wprost proporcjonalna do S i do różnicy temperatur... "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
15. Cytat: Letni domek zbudowano z dębowych desek o grubości 4cm. Cieplne przewodnictwo właściwe dębowego drewna ( kierunku prostopadłym do włókien) wynosi ... "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
16. Cytat: W zamkniętym zbiorniku o przewodzących ściankach znajduje się powietrze zmieszane z parą wodną. Po umieszczeniu zbiornika w zimnym otoczeniu zauważamy, że cześć pary wodnej w zetknięciu z zimnymi ściankami... "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
17. Cytat: Na rysunku przedstawiono trzy stany tego samego gazu. W stanie 1 cząsteczki gazu wypełniają równomiernie cały zbiornik, w stanie 2 znalazły się w 2/3 jego objętości, a w stanie 3 zajmują 1/3 objętości... "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
18. Cytat: Kawałek lodu wyjęto z lodówki i położono na spodeczku w kuchni, w której temperatura była równa 20st. C. Po pewnym czasie lód stopił się... "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
19. Cytat: Plastikowy woreczek z woda o temperaturze 10st. C włożono do zamrażalnika. Po pewnym czasie woda zamarzła, a temperatura lodu obniżyła się do -10st. C... "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
20. Cytat: Przeczytaj uważnie fragment wstępu do tego rozdziału, dotyczący procesów samorzutnych (nieodwracalnych) i entropii ... "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.