fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

"Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" część 1 W. Mroszczyk J. Salach

Kinematyka metody obliczeń zadań 31-40 Zbiór zadań z fizyki W. Mroszczyk J. Salach
 
  Pobierz program Kinematyka metody obliczeń zadań (zadania od 31 do 40)



  Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA
 
  Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce?Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z fizyki. Patrz do FIZYKA: TEORIA
 
  Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Kinematyka

metody obliczeń zadań od 31 do 40

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału
1. Kinematyka (zad. 31-40)

("Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych"
część 1 W. Mroszczyk J. Salach).


Przykładowa metoda obliczenia jednego z zadań:
 
6. Cytat: Pływak płynący ze stałą szybkością v=2m/s przepływa basen tam i z powrotem. Wartość jego średniej... "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
Zapiszemy dane i wykonamy rysunek poglądowy:
 
kinematyka fizyka szybkość
 
Wskazówka: Ruch pływaka jest ruchem jednostajnym prostoliniowym, w którym wartość przebytej drogi odpowiada podwójnej długości basenu
 
kinematyka fizyka szybkość
 
Odp. Długość basenu wynosi 50m.
 


W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
31. Cytat: Kamień spadał swobodnie. Czas spadania wynosił 4s. a) Oblicz wysokość…."Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
32. Cytat: Dla ruchu kamienia, o którym mowa jest w poprzednim zadaniu, narysuj następujące wykresy: a) zależności drogi od czasu: s(t), b) zależności wysokości nad ziemią od …"Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
33. Cytat: Kulkę wyrzucono z powierzchni ziemi pionowo w górę z prędkością początkową o takiej samej wartości, że jej maksymalna wysokość wynosiła 20m. W celu opisu ruchu kulki wybieramy oś y zwróconą pionowo w górę. Początek oso y (punkt y=0) znajduje się na powierzchni ziemi, tzn. w miejscu wyrzucenia kulki. Przyjmij g=10m/s2…. "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
34. Cytat: Dla ruchu kulki, o którym mowa w poprzednim zadaniu oblicz… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
35. Cytat: Dwa ciała równocześnie rozpoczynają spadanie z wysokości H=45m nad ziemią. Pierwsze ciało spada swobodnie (v0=0), a drugiemu nadano prędkość początkową zwróconą pionowo w dół (g=10m/s2)… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
36. Cytat: Kierowca samochodu jadącego z szybkością v=72km/h zauważył przeszkodę na jezdni i rozpoczął gwałtowne hamowanie z przyspieszeniem a=6m/s2. a) Oblicz… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
37. Cytat: Kierowca samochodu zauważył przeszkodę na jezdni i zaczął hamować w chwili, gdy szybkościomierz wskazywał v1=72km/h. Po przebyciu przez samochód drogi s=30m, szybkościomierz pokazał v2=36km/h. Zakładamy, że siła hamująca miała stałą wartość podczas hamowania. Oblicz… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
38. Cytat: Narysuj wykres współrzędnej prędkości vx od czasu dla samochodu, którego zależność współrzędnej przyspieszenia ax od czasu przedstawiono na rysunku (patrz zbiór zadań). Samochód wystartował z postoju i cały czas jechał ruchem prostoliniowym z prędkością zwróconą zgodnie ze zwrotem osi x. Zachowaj skalę czasu, natomiast przy skalowaniu osi vx przyjmij, że 1cm odpowiada szybkości 1m/s. "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
39. Cytat: Na rysunku (patrz zbiór zadań) przedstawiono zależność współrzędnej przyspieszenia ax od czasu dla pojazdu, który poruszał się ruchem prostoliniowym niejednostajnie zmiennym wzdłuż osi x, zgodnie z jej zwrotem. Szybkość początkowa pojazdu była równa v0=0… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 
40. Cytat: Z prostoliniowym odcinkiem szosy wiążemy oś x. W punkcie x=0 stoi samochód. W chwili t0=0 mija go rowerzysta, jadący ruchem jednostajnym z prędkością o wartości 4m/s, zwrócona zgodnie ze zwrotem osi x. 20 sekund później samochód mija drugi rowerzysta, jadący w tę samą stronę również ze stałą szybkością 6m/s. Po 20 sekundach od tej chwili kierowca samochodu decyduje się ścigać rowerzystów, rusza za tem i jedzie za nimi ruchem jednostajnie przyspieszonym… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
 

 


Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz