fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Obliczenia zadań z chemii

1 Które z podanych niżej właściwości odnoszą się do wodoru: 1) tworzy mieszaninę wybuchową z tlenem pod warunkiem, że stosunek objętościowy wodoru do tlenu wynosi 2:1; 2) jest jedynym gazem, którego nie udało się skroplić; 3) toksyczny; 4) reaguje z wodą; 5) jest najlżejszy ze wszystkich gazów? (zobacz rozwiązanie)

2 Określić warunki, w jakich zachodzą reakcje wodoru z wymienionymi pierwiastkami i ułożyć równania reakcji: siarka, chlor, azot, tlen, fluor. (zobacz rozwiązanie)

3 Ile moli cząsteczek chlorowodoru (HCl) znajduje się w 0,75cm3 0,1-molowego kwasu solnego? (zobacz rozwiązanie)

4 Które z wymienionych pierwiastków są bardziej elektroujemne od wodoru: sód, azot, wapń, siarka, jod? (zobacz rozwiązanie)

5 Do dwóch naczyń z kwasem siarkowym wrzucono próbki metali o jednakowej masie: wapnia i glinu. W którym naczyniu wydzieli się więcej wodoru? (zobacz rozwiązanie)

6 Do dwóch naczyń z kwasem solnym wrzucono próbki metali o równej ilości materii( liczbie moli): wapnia i glinu. W którym naczyniu wydzieli się więcej wodoru? (zobacz rozwiązanie)

7 Który z podanych tlenków wymaga większej ilości wodoru w reakcji 1g tlenku do wolnego metalu:
a) Fe2O3 czy Cr2O3;
b) FeO czy Fe2O3?
(zobacz rozwiązanie)

8 Uszeregować, według rosnącej zawartości procentowej wodoru, mieszaniny poreakcyjne otrzymane w następujących przemianach: 1) konwersji metanu; 2) reakcji pary wodnej z rozżarzonym koksem; 3) półspalania metanu. Wskazówka: Produktami półspalania metanu są: tlenek węgla i wodór. (zobacz rozwiązanie)

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz