fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Fizyka zadania: Grawitacja.


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Ruch prostoliniowy niejednostajnie zmienny
 
  Pobierz program Grawitacja.- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Grawitacja.

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 2.6 Grawitacja ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich dwadzieścia cztery.
 
Przykład
 
3.Cytat: Oblicz średnią gęstość Ziemi wiedząc, że jej promień jest równy Rz, a przyspieszenie ziemskie wynosi g. Przyjmij, że Ziemia ma kształt kuli. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściąga grawitacja rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Średnia gęstość Ziemi wynosi 5,5*103kg/m3.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Oblicz wartość siły wzajemnego przyciągania dwu kul o masach 1kg, których środki są odległe od siebie o... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
2. Cytat: Wiedząc, że stała grawitacji G=6,673*10^-11 Nm^2/kg^2, a promień Ziemi... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
3. Cytat: Oblicz średnią gęstość Ziemi wiedząc, że jej promień jest równy Rz, a przyspieszenie ziemskie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
4. Cytat: Ciężar człowieka na powierzchni Ziemi wynosi P=600N. Oblicz ciężar tego człowieka na planecie o dwukrotnie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
5. Cytat: Jakie jest przyspieszenie grawitacyjne na planecie, której zarówno promień, jak i masa, są dwa razy większe od..."Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
6. Cytat: Oblicz przyspieszenie, z jakim poruszać się będzie w kierunku Ziemi ciało umieszczone... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
7. Cytat: Oblicz wartość przyspieszenia dośrodkowego Księżyca. Załóż, że jego orbita jest okręgiem o promieniu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
8. Cytat: Oblicz, w jakiej odległości od środka Ziemi pomiędzy Ziemią a Księżycem znajduje się punkt, w którym wartość sił przyciągania ciała przez Ziemię i Księżyc są jednakowe. Odległość między środkiem Ziemi a środkiem Księżyca jest... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
9. Cytat: W jakim punkcie kuli ziemskiej ciężar ciała jest równy sile oddziaływania... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
10. Cytat: Na równiku Ziemi zważono ciało za pomocą wagi szalkowej, a następnie sprężynowej. Otrzymano identyczne rezultaty. Co wskażą wagi... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat: Ile musiałby wynosić okres obrotu kuli ziemskiej wokół własnej osi, aby siła odśrodkowa bezwładności zrównoważyła... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Oblicz, ile wynosi na równiku ziemskim wartość przyspieszenia ... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Przenosząc ciało o masie m=1kg z punktu A o potencjale równym -10J/kg do punktu B wykonaliśmy prace W=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Oblicz wartość pierwszej prędkości kosmicznej. Promień Ziemi R=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Wokół Ziemi poruszają się dwa satelity: jeden z nich w odległości r1 od środka Ziemi, drugi w odległości r2>r1... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
16. Cytat: Jaki jest stosunek energii kinetycznej ciała okrążającego Ziemię w odległości r od jej środka do... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
17. Cytat: Oblicz okres obiegu satelity poruszającego się na wysokości h=500km... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
18. Cytat: W jakiej odległości od środka Ziemi musi znajdować się satelita... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
19. Cytat: W chwili, gdy rakieta znajdowała się poza atmosferą Ziemi wyłączono silniki. Co wskaże umieszczona w rakiecie waga... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
20. Cytat: Czy gęstość i masa ciała ulegają zmianie, jeżeli ich pomiar... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
21. Cytat: Przyspieszenie na Księżycu jest około 6 razy mniejsze niż na Ziemi. a) Jak daleko skoczyłby na Księżycu skoczek osiągający na Ziemi odległość 8m... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
22. Cytat: Oblicz wartość drugiej prędkości kosmicznej na Księżycu pamiętając, że jego promień Rk=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
23. Cytat: Oblicz wartość i kierunek wypadkowej siły: grawitacji i odśrodkowej bezwładności działających na ciało o masie m umieszczone na równiku i biegunie. Zakładamy, że promień Ziemi... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
24. Cytat: Oblicz pracę, jaką należy wykonać, aby ciało o masie m=1kg z powierzchni Ziemi, ruchem jednostajnym, przenieść na wysokość... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla. 

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl