fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Fizyka zadania: Hydrostatyka i hydrodynamika


 
  fizyka Hydrostatyka i hydrodynamika
 
  Pobierz program Hydrostatyka i hydrodynamika- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


4.2 Hydrostatyka i hydrodynamika- obliczenia zadań

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 4.2 Hydrostatyka i hydrodynamika ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich piętnaście.
 
Przykład
 
3.Cytat: Jaka jest średnia gęstość ryby tkwiącej nieruchomo w morskiej wodzie, której gęstość wynosi 1050 kg/m3? "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściaga Hydrostatyka i hydrodynamika rozwiązanie zadań
 
ściąga Hydrostatyka i hydrodynamika


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Ciało zawieszono na haczyku siłomierza. Po zanurzeniu go w wodzie wskazanie siłomierza wynosi n=2/3 ciężaru ciała... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
2. Cytat: W wodzie o gęstości 1000kg/m^3 pływa korek o gęstości równej 700kg/m^3. Oblicz stosunek objętości części... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
3. Cytat: Jaka jest średnia gęstość ryby tkwiącej nieruchomo w morskiej wodzie... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Do dwóch naczyń w kształcie walca o średnicy 2r1 i 2r2 wlewamy taką samą objętość cieczy. Ile wynosi... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Pusta wewnątrz kula wykonana z żelaza pływa tuż pod powierzchnią wody. Oblicz stosunek promieni zewnętrznego do... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Pamiętając, że gęstość lodu wynosi 900kg/m^3, oblicz, jaki procent objętości lodu wystaje ponad powierzchnią: a) wody... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz przyśpieszenie, z którym wypływa kulka umieszczona na dnie naczynia z... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Na sprężynie zawieszono kawałek metalu, który następnie zanurzono w wodzie destylowanej. Wydłużenie sprężyny zmniejszyło się o 38,5%... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Pod jakim kątem do poziomu ustawi się powierzchnia wody w naczyniu znajdującym się... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Co wywiera większe ciśnienie: słup wody o wysokości 1,5m, czy słup rtęci o wysokości... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
11. cytat: Jaka może być maksymalna głębokość studni, przy której pompa ssącotłocząca umieszczona na poziomie gruntu będzie... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Jakie jest ciśnienie słupa wody o wysokości h=... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Oblicz ciśnienie słupa wody o wysokości h-1m na dno naczynia umieszczonego w windzie poruszające się: a) ruchem ... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Pole przekroju igły strzykawki jest równe 0,5mm^2, Przekrój tłoka strzykawki ma pole 1cm^2. Oblicz szybkość wypływu... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Oblicz szybkość wypływu wody z otworu zrobionego w dnie słoja, jeżeli wysokość poziomu wody...'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla. 

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl