fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Fizyka zadania: Hydrostatyka i hydrodynamika


 
  fizyka Hydrostatyka i hydrodynamika
 
  Pobierz program Hydrostatyka i hydrodynamika- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


4.2 Hydrostatyka i hydrodynamika- obliczenia zadań

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 4.2 Hydrostatyka i hydrodynamika ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich piętnaście.
 
Przykład
 
3.Cytat: Jaka jest średnia gęstość ryby tkwiącej nieruchomo w morskiej wodzie, której gęstość wynosi 1050 kg/m3? "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściaga Hydrostatyka i hydrodynamika rozwiązanie zadań
 
ściąga Hydrostatyka i hydrodynamika


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Ciało zawieszono na haczyku siłomierza. Po zanurzeniu go w wodzie wskazanie siłomierza wynosi n=2/3 ciężaru ciała... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
2. Cytat: W wodzie o gęstości 1000kg/m^3 pływa korek o gęstości równej 700kg/m^3. Oblicz stosunek objętości części... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
3. Cytat: Jaka jest średnia gęstość ryby tkwiącej nieruchomo w morskiej wodzie... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Do dwóch naczyń w kształcie walca o średnicy 2r1 i 2r2 wlewamy taką samą objętość cieczy. Ile wynosi... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Pusta wewnątrz kula wykonana z żelaza pływa tuż pod powierzchnią wody. Oblicz stosunek promieni zewnętrznego do... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Pamiętając, że gęstość lodu wynosi 900kg/m^3, oblicz, jaki procent objętości lodu wystaje ponad powierzchnią: a) wody... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz przyśpieszenie, z którym wypływa kulka umieszczona na dnie naczynia z... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Na sprężynie zawieszono kawałek metalu, który następnie zanurzono w wodzie destylowanej. Wydłużenie sprężyny zmniejszyło się o 38,5%... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Pod jakim kątem do poziomu ustawi się powierzchnia wody w naczyniu znajdującym się... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Co wywiera większe ciśnienie: słup wody o wysokości 1,5m, czy słup rtęci o wysokości... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
11. cytat: Jaka może być maksymalna głębokość studni, przy której pompa ssącotłocząca umieszczona na poziomie gruntu będzie... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Jakie jest ciśnienie słupa wody o wysokości h=... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Oblicz ciśnienie słupa wody o wysokości h-1m na dno naczynia umieszczonego w windzie poruszające się: a) ruchem ... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Pole przekroju igły strzykawki jest równe 0,5mm^2, Przekrój tłoka strzykawki ma pole 1cm^2. Oblicz szybkość wypływu... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Oblicz szybkość wypływu wody z otworu zrobionego w dnie słoja, jeżeli wysokość poziomu wody...'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla. 

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii