fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Fizyka zadania: Pojemność. Kondensatory


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Pojemność. Kondensatory
 
  Pobierz program Pojemność. Kondensatory- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Pojemność. Kondensatory.


 
Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 6.2 Pojemność. Kondensatory
("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla)
 
Przykład
 
3.Cytat: Czy włożenie cienkiej metalowej płytki pomiędzy okładki kondensatora próżniowego zmieni jego pojemność? Odpowiedź uzasadnij. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściąga  Pojemność. Kondensatory obliczenia zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Po włożeniu cienkiej metalowej płyty pojemność kondensatora nie zmieni się.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
1. Cytat: Ile wynosi pojemność kuli o promieniu r... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz pojemność próżniowego, płaskiego kondensatora, którego wymiary... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Czy włożenie cienkiej metalowej płytki pomiędzy okładki kondensatora próżniowego... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Jak zmieni się pojemność kondensatora, jeżeli pomiędzy jego okładki odległe o... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Pomiędzy okładki próżniowego kondensatora wsunięto dielektryk o stałej dielektrycznej... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Pomiędzy okładki kondensatora próżniowego wsunięto dielektryk o stałej dielektrycznej er w ten sposób, że wypełnił on połowę... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz pojemność przedstawionych na rysunku układów kondensatorów o pojemności C każdy... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Kondensator wypełniony dielektrykiem połączono:1)szeregowo; 2)równolegle z takim samym kondensatorem próżniowym. Następnie układ podłączono do źródła napięcia. Na którym z kondensatorów... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Jakie pojemności można uzyskać dysponując trzema kondensatorami... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Mamy dwa szeregowo połączone kondensatory o pojemności C1=1uF oraz C2=4uF... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat: Dwa szeregowo połączone kondensatory o pojemnościach c1=2uF i C2=4uF tworzą baterię, do której doprowadzono ładunek Q=10-3C. Oblicz... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Jak zmieni się napięcie, ładunek i energia zgromadzona w kondensatorze, gdy pomiędzy jego okładki wsuniemy dielektryk o stałej dielektrycznej... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Oblicz ładunek na baterii kondensatorów w przypadkach przedstawionych na... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Kondensator o pojemności C1=20uF naładowany do napięcia U1=100V połączono równolegle z nienaładowanym... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Oblicz energię, która została zgromadzona na kondensatorze o pojemności C=10uF... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
16. Cytat: Oblicz pracę, którą trzeba wykonać, aby zmienić odległość okładek próżniowego kondensatora z d1=1mm na d2=5mm. Kondensator został przed rozsunięciem naładowany i odłączony... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
  

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl