fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Fizyka zadania: Pole elektrostatyczne


 
fizyka Pole elektrostatyczne
 
Pobierz program Pole elektrostatyczne- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Pole elektrostatyczne.

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 6.1 Pole elektrostatyczne ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich piętnaście.
 
Przykład
 
3.Cytat: Jaką siłą oddziałują na siebie dwa ładunki o wartościach q=1C każdy, znajdujące się w powietrzu w odległości r=1m od siebie? Przenikalność elektryczna próżni 8,85*10-12F/m. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
fizyka ściąga  Pojemność. Kondensatory rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Ładunki oddziałują na siebie siłą o wartości 8,99*109N.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Dwie kulki wiszące blisko siebie na jednakowo długich nitkach naładowano ładunkami o tych samych znakach... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Dwie kulki o identycznych masach m wiszą na nitkach o długości l. Po naładowaniu ich jednakowymi ładunkami... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Jaką siłą oddziałują na siebie dwa ładunki o wartościach q=1C każdy, znajdujące się w powietrzu w odległości... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Jak zmieni się siła oddziaływania pomiędzy dwiema jednakowymi metalowymi kulami naładowanymi jednoimiennymi ładunkami q1 i q2... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Dwa ładunki q1=10-5C oraz q2=3*10-5C zanajdują się w odległości l=0,2m... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Oblicz natężenie pola elektrycznego w punkcie P o współrzędnych (5,4),jeżeli ładunek o wartości q=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Przedstaw wymiar natężenia pola elektrostatycznego w jednostkach... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Oblicz natężenie i potencjał pola elektrostatycznego układu dwóch ładunków q(+) i q(-) odległych o... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Dla której z przedstawionych poniżej sytuacji kombinacji jednakowych ładunków natężenie pola... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Oblicz, w punkcie P, natężenie pola elektrostatycznego... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat: W jakiej odległości od siebie muszą się znaleźć dwa identyczne ładunki... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Przy przesunięciu ładunku q=10-4C z punktu A do punktu B... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Czy masa ciała ulega zmianie, jeżeli... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Wiedząc, że ładunek elektronu wynosi e=1,602*10-19C oblicz... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Mamy n=64 kropelki rtęci o ładunku q każda, które łączymy w jedną duża kroplę. Jak zmieni się... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla. 

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl