fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Strona główna  Fizyka  Chemia  Fizyka zadania na komórkę  Fizyka- teoria na komórkę  Fizyka- wzory i prawa na komórkę  Matematyka 
Fizyka Chemia Matematyka strona główna   FIZYKA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   FIZYKA GIMNZAJUM ZADANIA WZORY TEORIA   CHEMIA ZADANIA WZORY TEORIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   MATEMATYKA WZORY ZADANIA ROZWIźZANIA ZADAŃ   HISTORIA HISTORIA W PIGUŁCE NA TELEFON   JĘZEYK POLSKI EPOKI LITERACKIE   MODELARSTWO SZKUTNICZE SZKUTNICTWO ŻAGLOWCE HISTORYCZNE   TWORZENIE GIER 2D W DELPHI  

Fizyka zadania: Prąd przemienny


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Prąd przemienny
 
  Pobierz program Prąd przemienny- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Prąd przemienny

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 8.3 Prąd przemienny ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich czternaście.
 
Przykład
 
3.Cytat: Na ekranie oscylografu podstawa czasu obejmuje przedział 10-3s. Jaka jest częstotliwość prądu, którego przebieg pokazuje rysunek? "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściąga prąd przemienny obliczenia zadań na telefon komórkowy fizyka wzory
 
Odp. Częstotliwość prądu wynosi 1500Hz.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Oblicz napięcie skuteczne pewnego źródła, jeżeli zależność... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz natężenie skuteczne prądu, którego natężenie zmienia się z czasem... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Na ekranie oscylografu podstawa czasu obejmuje przedział 10-3s. Jaka... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Zależność natężenia prądu od czasu rysunek. Oblicz liczbę elektronów... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Jakie jest maksymalne napięcie prądu przemiennego, którego... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Zakład przemysłowy pobiera moc Po=100kW za pośrednictwem linii przesyłowej pracującej pod napięciem... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Przekładnia transformatorowa wynosi n=10. Oblicz napięcie i natężenie skuteczne prądu na jego wyjściu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Oblicz opór pojemnościowy kondensatora o pojemności C=1uF włączonego do obwodu, w którym płynie prąd o częstotliwości... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Jaką częstotliwość ma prąd przemienny płynący w obwodzie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Cewka włączona w obwód prądu stałego stawia opór R=0,2(om). Oblicz opór tej cewki w obwodzie prądu zmiennego o częstotliwości... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat W obwodzie prądu zmiennego znajdują się połączone szeregowo: opornik o oporze R=2000(om) oraz kondensator o pojemności C=1uF. Jaki będzie stosunek kolejnych natężeń... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Cewkę o indukcyjności L=0,2H włączono w obwód prądu stałego o napięciu Uo=12V i stwierdzono, że płynie przez nią prąd o natężeniu I=0,12A. Oblicz natężenie skuteczne prądu płynącego przez tę cewkę, jeżeli podłączymy ją do... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Do sieci o napięciu skutecznym Us=220V włączono szeregowo kondensator o pojemności C=20uF, opornik o oporze R1=10(om) oraz cewkę o indukcyjności L=0,1H i oporze R2=1(om). Jakie jest natężenie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Jaką pojemność musiałby mieć kondensator obwodu rezonansowego, w którym znajduje się cewka o indukcyjności L=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
  

 

Nowosć

Układ okresowy pierwistków chemicznych
Układ okresowy  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
przelicznik jednostek fizycznych  na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 pól)
Saper (512x512 pól)
Darmowa gra logiczna
The Friends of Mine
The Friends of Mine
Darmowa gra logiczna

MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA game for android
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android

Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl

Alkomat
Alkomat na androida
Zobacz obliczenia zadań:
Zbiór zadań z fizyki K Chyla Zbiór zadań z fizyki 1 W Mroszczyk, J. Salach
Zbiór zadań z chemii zakres podstawowy K Pazdro Zbiór zadań z chemii zakres rozszerzony K Pazdro
 

epomoce.pl
Fizyka
Fizyka- zadania 1
Fizyka- zadania 2
Zadania dostęp www
Fizyka- wzory
Fizyka- teoria
Chemia
Zadania zak. roz.
Zadania zak. podst.
Zadania dostęp www
Chemia-teoria

Matematyka
Język polski
Historia (pigułka)
Historia (rozszerzona)
Fizyka- gimnazjum
Fizyka zadania- gimnazjum
Fizyka- gimnazjum teoria
Znaki drogowe
 
Matematyka wzory zadania gimnazjum
programowanie
koga
grafika2D


 


2008-2012 ©www.ePomoce.pl

FIZYKA, CHEMIA, MATEMATYKA, HISTORIA, JĘZYK POLSKI. Rozwiazania zadań z fizyki, rozwiazania zadań z chemii, zadania z fizyki, zadania z chemii