fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Fizyka zadania: Przemiany gazu doskonałego


 
fizyka Przemiany gazu doskonałego
 
Pobierz program Przemiany gazu doskonałego- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


5.3 Przemiany gazu doskonałego- obliczenia zadań

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 5.3 Przemiany gazu doskonałego ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich dwadzieścia trzy.
 
Przykład
 
3.Cytat: Otwarta butelka o pojemności 1dm^3 zawiera powietrze ogrzane do temperatury 100st. Celsjusza. Oblicz objętość wody, która znajdzie się w butelce, jeśli butelkę zanurzymy niezbyt głęboko w wodzie o temperaturze 20st. Celsjusza. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściaga przemiany gazu doskonałego rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
ściaga przemiany gazu doskonałego rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Szukana objętość wynosi 0,21dm3.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Podczas przemiany izochorycznej ciśnienie gazu wzrosło dwukrotnie. Ile razy... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
2. Cytat: Dla jakiego ciśnienia sporządzono wykres... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
3. Cytat: Otwarta butelka o pojemności 1dm3 zawiera powietrze ogrzane do temperatury 100st. Celsjusza. Oblicz objętość wody... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
4. Cytat: Ile cząsteczek znajduje się w naczyniu o pojemności 1dm3, jeżeli wiadomo, że wypełniający je gaz jest... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
5. Cytat: W naczyniach o jednakowych objętościach znajdują się równe masy helu i argonu. Ile razy ciśnienie helu jest większe od... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
6. Cytat: Jak zmieni się objętość gazu, którego ciśnienie wzrosło... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: O ile procent wzrośnie objętość gazu, który ogrzano pod stałym ciśnieniem od temperatury...'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: W naczyniu pod tłokiem znajduje się powietrze o temperaturze 27st. Celsjusza. Powietrze ogrzano tak, że jego objętość wzrosła dwukrotnie. Oblicz temperaturę... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Korzystając z zależności ciśnienia od temperatury sporządzonej dla helu, oblicz... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Oszacuj, któremu z punktów A, B, C, D... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat: Oblicz stosunek objętości V1/V2 gazu doskonałego, na podstawie wykresów... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Jak zmieni się wykres: a) p(T) dla V=const; b) p(V) dla T=const... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Podczas ogrzewania pewnej masy gazu 2K przy stałym ciśnieniu, jego objętość... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Izotermy przedstawione na rysunku nakreślono dla dwóch gazów o takich samych masach, tej samej temperaturze... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Oblicz ciśnienie dwóch moli argonu o temperaturze t=20st.... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
16. Cytat: Jaką objętość będzie zajmował n=1mol argonu w warunkach normalnych... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
17. Cytat: Pod ruchomym tłokiem znajduje się gaz doskonały o objętości 2dm3. Temperatura gazu wynosi 20st... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
18. Cytat: Oblicz objętość, jaką zajmuje 1kg tlenu o temperaturze t=20 st.... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
19. Cytat: Korzystając z danych z poprzedniego zadania oblicz... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
20. Cytat: W naczyniu o objętości 10-2m3 znajdują się 2g helu oraz 1g wodoru. Oblicz ciśnienie w naczyniu... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
21. Cytat: Na wykresie przedstawiono w układzie współrzędnych (p,V) cykl przemian gazu... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
22. Cytat: Jaki gaz o masie m=8g, temperaturze t=100st. Celsjusza i pod ciśnieniem... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
23. Cytat: Narysuj wykres zależności gęstości gazu doskonałego od jego temperatury... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
  

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl