fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Fizyka zadania: Ruch harmoniczny


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Ruch harmoniczny
 
  Pobierz program Ruch harmoniczny- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


9.1 Ruch harmoniczny- obliczenia zadań

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 9.1 Ruch harmoniczny ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich dwadzieścia cztery.
 
Przykład
 
10. Wartość przyspieszenia grawitacyjnego na Księżycu jest 6 razy mniejsza niż na Ziemi. Ile wynosi tam okres drgań wahadła, które na Ziemi ma okres Tz = 2 s?
 
9_1_10_1.PNG
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W Twojej komórce znajdzesz obliczenia poniższych zadań
 
1.Cytat: Po jakim czasie od chwili początkowej punkt materialny wykonujący drgania harmoniczne przesunie się na odległość równą... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz okres drgań punktu materialnego, jeżeli dla chwili t=1s jego wychylenie z położenia równowagi x=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Zapisz równanie ruchu harmonicznego, dla którego amplituda A = 0,02m... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Przyjmując, że wychylenie w ruchu harmonicznym dane jest wzorem: a) x = 0,04sin... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Oblicz średnią szybkość w ruchu harmonicznym, dla którego amplituda... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Oblicz fazę początkową w ruchu harmonicznym, jeżeli wychylenie w tym ruchu w chwili... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz, po jakim czasie od chwili rozpoczęcia ruchu wychylenie będzie maksymalne, jeżeli... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Oblicz przedziały czasu odpowiadające odcinkom AB i AC na rysunku poniżej... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Sporządź tabelkę wartości sin(alfa), tg(alfa) oraz kąta (alfa) (w radianach) co 1 stopień... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Wartość przyspieszenia grawitacyjnego na Księżycu jest 6 razy mniejsza niż na Ziemi... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
11 Cytat: Jakim wzorem będzie się wyrażał okres drgań wahadła matematycznego o długości l, jeżeli umieścimy je: a) w windzie poruszającej się ze stałą prędkością..."Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Kulka wahadła matematycznego o długości l = 2 m została wychylona z położenia równowagi o... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Z jakim przyspieszeniem winda opadała w dół, jeżeli okres drgań wahadła matematycznego znajdującego się w tej windzie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
14.Cytat: Ile wynosi okres drgań wahadła sekundowego w spadającej swobodnie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Mamy dwie kulki zawieszone na niciach jednakowej długości. Pierwszą z nich odchylamy o kąt (alfa), a drugą o kąt (beta) = 3(alfa)... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
16. Cytat: Oblicz, po jakim czasie matematyczne wahadło harmoniczne, którego okres wynosi T =... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
17. Cytat: Wahadło matematyczne o długości l = 0,5 m, drgającego ruchem harmonicznym oraz wahadło sprężynowe mają takie same okresy drgań... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
18. Cytat: Na sprężynie zawieszono ciało o masie m = 0,5 kg, co spowodowało jaj rozciągnięcie o... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
19. Cytat: Czy ręczny zegarek mechaniczny będzie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
20 Cytat: Oblicz energię potencjalną ciała drgającego ruchem harmonicznym po czasie t = T/4 od chwili rozpoczęcia ruchu, jeżeli amplituda A = 0,1 m... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
21. Cytat: Jaką część całkowitej energii ciała wykonującego ruch harmoniczny stanowi energia potencjalna... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
22. Cytat: Oblicz stosunek energii potencjalnej do kinetycznej ciała drgającego ruchem... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
23. Cytat: Oblicz, o jaki kąt odchyli się od pionu wahadło matematyczne o długości l = 2m, jeżeli mijając linię pionu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
24. Cytat: W jaki sposób energia kinetyczna w ruchu harmonicznym zależy od... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
  

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl