fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Fizyka zadania: Ruch ładunku w polu elektrycznym


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Ruch ładunku w polu elektrycznym
 
Pobierz program Ruch ładunku w polu elektrycznym- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Ruch ładunku w polu elektrycznym

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 6.3 Ruch ładunku w polu elektrycznym ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich dziewięć.
 
Przykład
 
3.Cytat: Poruszając się między dwoma punktami pola elektrostatycznego, elektron uzyskał szybkość v=3*10^5m/s. Oblicz różnicę potencjałów miedzy tymi punktami. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściąga Ruch ładunku w polu elektrycznym obliczenia zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Różnica potencjałów między tymi punktami wynosi 0,256V.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Z jakim przyspieszeniem porusza się elektron umieszczony pomiędzy okładkami kondensatora dołączonego do źródła napięcia U=... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz wartość pędu, jaki uzyskuje proton o masie m=1,672*10-27kg, poruszając się... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Poruszając się między dwoma punktami pola elektrostatycznego, elektron uzyskał szybkość v=3*105m/s. Oblicz... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Elektron poruszający się prostopadle do okładek kondensatora płaskiego, po przebyciu drogi równej odległości między okładkami d=5mm, uzyskał szybkość v=105m/s. Oblicz... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Oblicz energię kinetyczną protonu poruszającego się z szybkością v=106m/s... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Pomiędzy okładki kondensatora próżniowego, równolegle do jego okładek, zostaje wstrzelony proton z szybkością v0=1064m/s. Oblicz przyrost energii kinetycznej protonu po przejściu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz minimalną odległość, na która może się zbliżyć do jądra helu proton... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Podczas wyznaczania ładunku elementarnego metoda Millikana stwierdzono, ze przy napięciu U=100V kropelka oleju umieszczona pomiędzy okładkami kondensatora pozostawała w spoczynku. Jaki ładunek znajdowała się na kropelce, jeżeli jej średnica wynosiła 2r=10-3mm, a gęstość... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Jaka powinna być wartość prędkości cząstki o ładunku q i masie m wstrzelonej pomiędzy okładki kondensatora tak, jak pokazuje rysunek, aby po wyjściu z kondensatora tor jej był równoległy do okładek? Kąt jaki tworzy kierunek... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
  

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl