fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Fizyka zadania: Moment siły i moment bezwładności


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Moment siły i moment bezwładności
 
  Pobierz program Moment siły i moment bezwładności- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Moment siły i moment bezwładności

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 3.1 Moment siły i moment bezwładności ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich siedem.
 
Przykład
 
5.Cytat: Obliczyć moment bezwładności cienkiej obręczy względem osi prostopadłej do płaszczyzny wyznaczonej przez obręcz i przechodzącą przez punkt leżący na obręczy. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
Rysunek i dane
 
moment siły moment bezwładności fizyka ściąga  rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
Wskazówka: Aby wyznaczyć moment bezwładności osi prostopadłej do płaszczyzny wyznaczonej przez obręcz i przechodzącej przez punkt leżący na obręczy, należy skorzystać z twierdzenia Steinera:
 
Twierdzenie Steinera: Istnieje zależność między momentem bezwładności I układu względem dowolnej osi, a momentem bezwładności (Io) względem równoległej osi przechodzącej przez środek masy układu, gdzie (Ro) jest odległością między tymi osiami:
 
twierdzenie Steinera fizyka ściąga  rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
Szukany moment bezwładności dla naszego przypadku wynosi:
 
moment siły moment bezwładności fizyka ściąga  rozwiązania zadań na telefon komórkowy


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Oblicz wartość mementu siły dla przypadków pokazanych na rysunkach (a) i (b). "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz moment bezwładności układu punktów materialnych przedstawionych na rysunkach (a) i (b) względem różnych osi obrotów zaznaczonych liniami przerywanymi. W przypadku rysunku (a) punkty materialne rozmieszczone zostały... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Ile wynosi stosunek momentów bezwładności dwóch tarcz wykonanych z tego samego materiału, o tej samej grubości, których promienie pozostają w relacji R1=2R2... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Mamy dwie kule wykonane z materiału o tej samej gęstości. Objętość V1=8V2. Jaki jest... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Obliczyć moment bezwładności cienkiej obręczy względem osi prostopadłej do płaszczyzny wyznaczonej przez... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Oblicz moment bezwładności cienkiego pręta o długości (l) względem osi prostopadłej do niego i przechodzącej przez... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz moment bezwładności układu dwu kul, każda o masie m i promieniu r, pokazanych na rysunku. Kule zamocowane są na... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla. 

 


Aplikacje na Androida

Okręty- bitwa morska
okręty gra sieciowa
Darmowa aplikacja na Androida
Kalkulator jednostek fizycznych
Kalkulator jednostek fizycznych (tablet, smartfon, telefon)
Znaki drogowe.
znaki drogowe na telefon, tablet, smartfon
Darmowa aplikacja na Androida
Saper (512x512 p__l)
Saper (512x512 p__l)
Darmowa gra logiczna
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. KAMIENNA LEGENDA
MACHO. STONE LEGEND
Game 2d for Android
Geometria. Wzory
geometri kalkulator wzory figur bryl