fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Hydrostatyka i hydrodynamika


 
  fizyka Hydrostatyka i hydrodynamika
 
  Pobierz program Hydrostatyka i hydrodynamika- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


4.2 Hydrostatyka i hydrodynamika- obliczenia zadań

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 4.2 Hydrostatyka i hydrodynamika ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich piętnaście.
 
Przykład
 
3.Cytat: Jaka jest średnia gęstość ryby tkwiącej nieruchomo w morskiej wodzie, której gęstość wynosi 1050 kg/m3? "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściaga Hydrostatyka i hydrodynamika rozwiązanie zadań
 
ściąga Hydrostatyka i hydrodynamika


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Ciało zawieszono na haczyku siłomierza. Po zanurzeniu go w wodzie wskazanie siłomierza wynosi n=2/3 ciężaru ciała... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
2. Cytat: W wodzie o gęstości 1000kg/m^3 pływa korek o gęstości równej 700kg/m^3. Oblicz stosunek objętości części... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
3. Cytat: Jaka jest średnia gęstość ryby tkwiącej nieruchomo w morskiej wodzie... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Do dwóch naczyń w kształcie walca o średnicy 2r1 i 2r2 wlewamy taką samą objętość cieczy. Ile wynosi... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Pusta wewnątrz kula wykonana z żelaza pływa tuż pod powierzchnią wody. Oblicz stosunek promieni zewnętrznego do... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Pamiętając, że gęstość lodu wynosi 900kg/m^3, oblicz, jaki procent objętości lodu wystaje ponad powierzchnią: a) wody... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz przyśpieszenie, z którym wypływa kulka umieszczona na dnie naczynia z... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Na sprężynie zawieszono kawałek metalu, który następnie zanurzono w wodzie destylowanej. Wydłużenie sprężyny zmniejszyło się o 38,5%... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Pod jakim kątem do poziomu ustawi się powierzchnia wody w naczyniu znajdującym się... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Co wywiera większe ciśnienie: słup wody o wysokości 1,5m, czy słup rtęci o wysokości... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
11. cytat: Jaka może być maksymalna głębokość studni, przy której pompa ssącotłocząca umieszczona na poziomie gruntu będzie... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Jakie jest ciśnienie słupa wody o wysokości h=... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Oblicz ciśnienie słupa wody o wysokości h-1m na dno naczynia umieszczonego w windzie poruszające się: a) ruchem ... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Pole przekroju igły strzykawki jest równe 0,5mm^2, Przekrój tłoka strzykawki ma pole 1cm^2. Oblicz szybkość wypływu... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Oblicz szybkość wypływu wody z otworu zrobionego w dnie słoja, jeżeli wysokość poziomu wody...'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla. 

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz