fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Pojemność. Kondensatory


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Pojemność. Kondensatory
 
  Pobierz program Pojemność. Kondensatory- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Pojemność. Kondensatory.


 
Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 6.2 Pojemność. Kondensatory
("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla)
 
Przykład
 
3.Cytat: Czy włożenie cienkiej metalowej płytki pomiędzy okładki kondensatora próżniowego zmieni jego pojemność? Odpowiedź uzasadnij. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściąga  Pojemność. Kondensatory obliczenia zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Po włożeniu cienkiej metalowej płyty pojemność kondensatora nie zmieni się.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
 
1. Cytat: Ile wynosi pojemność kuli o promieniu r... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz pojemność próżniowego, płaskiego kondensatora, którego wymiary... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Czy włożenie cienkiej metalowej płytki pomiędzy okładki kondensatora próżniowego... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Jak zmieni się pojemność kondensatora, jeżeli pomiędzy jego okładki odległe o... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Pomiędzy okładki próżniowego kondensatora wsunięto dielektryk o stałej dielektrycznej... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Pomiędzy okładki kondensatora próżniowego wsunięto dielektryk o stałej dielektrycznej er w ten sposób, że wypełnił on połowę... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz pojemność przedstawionych na rysunku układów kondensatorów o pojemności C każdy... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Kondensator wypełniony dielektrykiem połączono:1)szeregowo; 2)równolegle z takim samym kondensatorem próżniowym. Następnie układ podłączono do źródła napięcia. Na którym z kondensatorów... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Jakie pojemności można uzyskać dysponując trzema kondensatorami... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Mamy dwa szeregowo połączone kondensatory o pojemności C1=1uF oraz C2=4uF... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat: Dwa szeregowo połączone kondensatory o pojemnościach c1=2uF i C2=4uF tworzą baterię, do której doprowadzono ładunek Q=10-3C. Oblicz... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Jak zmieni się napięcie, ładunek i energia zgromadzona w kondensatorze, gdy pomiędzy jego okładki wsuniemy dielektryk o stałej dielektrycznej... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Oblicz ładunek na baterii kondensatorów w przypadkach przedstawionych na... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Kondensator o pojemności C1=20uF naładowany do napięcia U1=100V połączono równolegle z nienaładowanym... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Oblicz energię, która została zgromadzona na kondensatorze o pojemności C=10uF... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
16. Cytat: Oblicz pracę, którą trzeba wykonać, aby zmienić odległość okładek próżniowego kondensatora z d1=1mm na d2=5mm. Kondensator został przed rozsunięciem naładowany i odłączony... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
  

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz