fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Pole elektrostatyczne


 
fizyka Pole elektrostatyczne
 
Pobierz program Pole elektrostatyczne- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Pole elektrostatyczne.

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 6.1 Pole elektrostatyczne ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich piętnaście.
 
Przykład
 
3.Cytat: Jaką siłą oddziałują na siebie dwa ładunki o wartościach q=1C każdy, znajdujące się w powietrzu w odległości r=1m od siebie? Przenikalność elektryczna próżni 8,85*10-12F/m. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
fizyka ściąga  Pojemność. Kondensatory rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Ładunki oddziałują na siebie siłą o wartości 8,99*109N.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Dwie kulki wiszące blisko siebie na jednakowo długich nitkach naładowano ładunkami o tych samych znakach... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Dwie kulki o identycznych masach m wiszą na nitkach o długości l. Po naładowaniu ich jednakowymi ładunkami... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Jaką siłą oddziałują na siebie dwa ładunki o wartościach q=1C każdy, znajdujące się w powietrzu w odległości... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Jak zmieni się siła oddziaływania pomiędzy dwiema jednakowymi metalowymi kulami naładowanymi jednoimiennymi ładunkami q1 i q2... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Dwa ładunki q1=10-5C oraz q2=3*10-5C zanajdują się w odległości l=0,2m... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Oblicz natężenie pola elektrycznego w punkcie P o współrzędnych (5,4),jeżeli ładunek o wartości q=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Przedstaw wymiar natężenia pola elektrostatycznego w jednostkach... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Oblicz natężenie i potencjał pola elektrostatycznego układu dwóch ładunków q(+) i q(-) odległych o... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Dla której z przedstawionych poniżej sytuacji kombinacji jednakowych ładunków natężenie pola... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Oblicz, w punkcie P, natężenie pola elektrostatycznego... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat: W jakiej odległości od siebie muszą się znaleźć dwa identyczne ładunki... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Przy przesunięciu ładunku q=10-4C z punktu A do punktu B... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Czy masa ciała ulega zmianie, jeżeli... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Wiedząc, że ładunek elektronu wynosi e=1,602*10-19C oblicz... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Mamy n=64 kropelki rtęci o ładunku q każda, które łączymy w jedną duża kroplę. Jak zmieni się... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla. 

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz