fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Przemiany gazu doskonałego


 
fizyka Przemiany gazu doskonałego
 
Pobierz program Przemiany gazu doskonałego- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


5.3 Przemiany gazu doskonałego- obliczenia zadań

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 5.3 Przemiany gazu doskonałego ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich dwadzieścia trzy.
 
Przykład
 
3.Cytat: Otwarta butelka o pojemności 1dm^3 zawiera powietrze ogrzane do temperatury 100st. Celsjusza. Oblicz objętość wody, która znajdzie się w butelce, jeśli butelkę zanurzymy niezbyt głęboko w wodzie o temperaturze 20st. Celsjusza. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściaga przemiany gazu doskonałego rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
ściaga przemiany gazu doskonałego rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Szukana objętość wynosi 0,21dm3.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Podczas przemiany izochorycznej ciśnienie gazu wzrosło dwukrotnie. Ile razy... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
2. Cytat: Dla jakiego ciśnienia sporządzono wykres... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
3. Cytat: Otwarta butelka o pojemności 1dm3 zawiera powietrze ogrzane do temperatury 100st. Celsjusza. Oblicz objętość wody... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
4. Cytat: Ile cząsteczek znajduje się w naczyniu o pojemności 1dm3, jeżeli wiadomo, że wypełniający je gaz jest... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
5. Cytat: W naczyniach o jednakowych objętościach znajdują się równe masy helu i argonu. Ile razy ciśnienie helu jest większe od... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla
 
6. Cytat: Jak zmieni się objętość gazu, którego ciśnienie wzrosło... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: O ile procent wzrośnie objętość gazu, który ogrzano pod stałym ciśnieniem od temperatury...'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: W naczyniu pod tłokiem znajduje się powietrze o temperaturze 27st. Celsjusza. Powietrze ogrzano tak, że jego objętość wzrosła dwukrotnie. Oblicz temperaturę... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Korzystając z zależności ciśnienia od temperatury sporządzonej dla helu, oblicz... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Oszacuj, któremu z punktów A, B, C, D... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat: Oblicz stosunek objętości V1/V2 gazu doskonałego, na podstawie wykresów... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Jak zmieni się wykres: a) p(T) dla V=const; b) p(V) dla T=const... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Podczas ogrzewania pewnej masy gazu 2K przy stałym ciśnieniu, jego objętość... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Izotermy przedstawione na rysunku nakreślono dla dwóch gazów o takich samych masach, tej samej temperaturze... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Oblicz ciśnienie dwóch moli argonu o temperaturze t=20st.... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
16. Cytat: Jaką objętość będzie zajmował n=1mol argonu w warunkach normalnych... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
17. Cytat: Pod ruchomym tłokiem znajduje się gaz doskonały o objętości 2dm3. Temperatura gazu wynosi 20st... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
18. Cytat: Oblicz objętość, jaką zajmuje 1kg tlenu o temperaturze t=20 st.... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
19. Cytat: Korzystając z danych z poprzedniego zadania oblicz... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
20. Cytat: W naczyniu o objętości 10-2m3 znajdują się 2g helu oraz 1g wodoru. Oblicz ciśnienie w naczyniu... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
21. Cytat: Na wykresie przedstawiono w układzie współrzędnych (p,V) cykl przemian gazu... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
22. Cytat: Jaki gaz o masie m=8g, temperaturze t=100st. Celsjusza i pod ciśnieniem... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
23. Cytat: Narysuj wykres zależności gęstości gazu doskonałego od jego temperatury... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
  

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz