fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Ruch harmoniczny


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Ruch harmoniczny
 
  Pobierz program Ruch harmoniczny- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


9.1 Ruch harmoniczny- obliczenia zadań

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 9.1 Ruch harmoniczny ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich dwadzieścia cztery.
 
Przykład
 
10. Wartość przyspieszenia grawitacyjnego na Księżycu jest 6 razy mniejsza niż na Ziemi. Ile wynosi tam okres drgań wahadła, które na Ziemi ma okres Tz = 2 s?
 
9_1_10_1.PNG
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W Twojej komórce znajdzesz obliczenia poniższych zadań
 
1.Cytat: Po jakim czasie od chwili początkowej punkt materialny wykonujący drgania harmoniczne przesunie się na odległość równą... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz okres drgań punktu materialnego, jeżeli dla chwili t=1s jego wychylenie z położenia równowagi x=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Zapisz równanie ruchu harmonicznego, dla którego amplituda A = 0,02m... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Przyjmując, że wychylenie w ruchu harmonicznym dane jest wzorem: a) x = 0,04sin... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Oblicz średnią szybkość w ruchu harmonicznym, dla którego amplituda... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Oblicz fazę początkową w ruchu harmonicznym, jeżeli wychylenie w tym ruchu w chwili... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz, po jakim czasie od chwili rozpoczęcia ruchu wychylenie będzie maksymalne, jeżeli... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Oblicz przedziały czasu odpowiadające odcinkom AB i AC na rysunku poniżej... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Sporządź tabelkę wartości sin(alfa), tg(alfa) oraz kąta (alfa) (w radianach) co 1 stopień... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Wartość przyspieszenia grawitacyjnego na Księżycu jest 6 razy mniejsza niż na Ziemi... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
11 Cytat: Jakim wzorem będzie się wyrażał okres drgań wahadła matematycznego o długości l, jeżeli umieścimy je: a) w windzie poruszającej się ze stałą prędkością..."Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: Kulka wahadła matematycznego o długości l = 2 m została wychylona z położenia równowagi o... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Z jakim przyspieszeniem winda opadała w dół, jeżeli okres drgań wahadła matematycznego znajdującego się w tej windzie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
14.Cytat: Ile wynosi okres drgań wahadła sekundowego w spadającej swobodnie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Mamy dwie kulki zawieszone na niciach jednakowej długości. Pierwszą z nich odchylamy o kąt (alfa), a drugą o kąt (beta) = 3(alfa)... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
16. Cytat: Oblicz, po jakim czasie matematyczne wahadło harmoniczne, którego okres wynosi T =... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
17. Cytat: Wahadło matematyczne o długości l = 0,5 m, drgającego ruchem harmonicznym oraz wahadło sprężynowe mają takie same okresy drgań... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
18. Cytat: Na sprężynie zawieszono ciało o masie m = 0,5 kg, co spowodowało jaj rozciągnięcie o... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
19. Cytat: Czy ręczny zegarek mechaniczny będzie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
20 Cytat: Oblicz energię potencjalną ciała drgającego ruchem harmonicznym po czasie t = T/4 od chwili rozpoczęcia ruchu, jeżeli amplituda A = 0,1 m... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
21. Cytat: Jaką część całkowitej energii ciała wykonującego ruch harmoniczny stanowi energia potencjalna... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
22. Cytat: Oblicz stosunek energii potencjalnej do kinetycznej ciała drgającego ruchem... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
23. Cytat: Oblicz, o jaki kąt odchyli się od pionu wahadło matematyczne o długości l = 2m, jeżeli mijając linię pionu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
24. Cytat: W jaki sposób energia kinetyczna w ruchu harmonicznym zależy od... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
  

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz