fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Ruch ładunku w polu elektrycznym


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Ruch ładunku w polu elektrycznym
 
Pobierz program Ruch ładunku w polu elektrycznym- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Ruch ładunku w polu elektrycznym

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 6.3 Ruch ładunku w polu elektrycznym ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich dziewięć.
 
Przykład
 
3.Cytat: Poruszając się między dwoma punktami pola elektrostatycznego, elektron uzyskał szybkość v=3*10^5m/s. Oblicz różnicę potencjałów miedzy tymi punktami. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściąga Ruch ładunku w polu elektrycznym obliczenia zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Różnica potencjałów między tymi punktami wynosi 0,256V.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Z jakim przyspieszeniem porusza się elektron umieszczony pomiędzy okładkami kondensatora dołączonego do źródła napięcia U=... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz wartość pędu, jaki uzyskuje proton o masie m=1,672*10-27kg, poruszając się... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Poruszając się między dwoma punktami pola elektrostatycznego, elektron uzyskał szybkość v=3*105m/s. Oblicz... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Elektron poruszający się prostopadle do okładek kondensatora płaskiego, po przebyciu drogi równej odległości między okładkami d=5mm, uzyskał szybkość v=105m/s. Oblicz... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Oblicz energię kinetyczną protonu poruszającego się z szybkością v=106m/s... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Pomiędzy okładki kondensatora próżniowego, równolegle do jego okładek, zostaje wstrzelony proton z szybkością v0=1064m/s. Oblicz przyrost energii kinetycznej protonu po przejściu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz minimalną odległość, na która może się zbliżyć do jądra helu proton... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Podczas wyznaczania ładunku elementarnego metoda Millikana stwierdzono, ze przy napięciu U=100V kropelka oleju umieszczona pomiędzy okładkami kondensatora pozostawała w spoczynku. Jaki ładunek znajdowała się na kropelce, jeżeli jej średnica wynosiła 2r=10-3mm, a gęstość... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Jaka powinna być wartość prędkości cząstki o ładunku q i masie m wstrzelonej pomiędzy okładki kondensatora tak, jak pokazuje rysunek, aby po wyjściu z kondensatora tor jej był równoległy do okładek? Kąt jaki tworzy kierunek... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
  

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz