fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Zasady termodynamiki


 
fizyka Zasady termodynamiki
 
Pobierz program Zasady termodynamiki- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


5.4 Zasady termodynamiki- obliczenia zadań

Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału 5.4 Zasady termodynamiki ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich dziesięć.
 
Przykład
 
3.Cytat: Gaz pracujący w cyklu Carnota oddaje do chłodnicy 3/5 ciepła pobranego ze źródła. Jaka jest wydajność tego cyklu? "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściaga zasady termodynamiki rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 
Odp. Wydajność cyklu wynosi 40%.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Oblicz, jaką pracę wykona 0,5 mola gazu doskonałego rozprężając się izobarycznie... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz wydajność silnika Carnota, którego źródło ciepła ma temperaturę 127... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Gaz pracujący w cyklu Carnota oddaje do chłodnicy 3/5 ciepła pobranego ze... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Zamknięty w cylindrze gaz doskonały rozpręża się, przesuwając tłok z położenia odpowiadającego objętości V1 do położenia odpowiadającego objętości V2>V1 a) adiabatycznie; b) izobarycznie; c) izoter... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Przypuśćmy, ze udało nam się zrealizować cykl przemian termodynamicznych 0,5 mola gazu doskonałego, pokazany na rysunku. a) Wskaż odcinki cyklu związane ze wzrostem... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Zaznacz krzyżykami pozycje w tabeli... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Na rysunku przedstawiono przemiany termodynamiczne dla cyklu Carnota. Oznacz w odpowiednich miejscach tabeli... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: W zamkniętym naczyniu o objętości V=2dm3 znajduje się hel pod ciśnieniem p=106 Pa. Ogrzewając gaz spowodowano... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Jaki jest związek pomiędzy ciepłem właściwym a... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Pamiętając, że ciepła właściwe miedzi, ołowiu i aluminium wynoszą odpowiednio 400J/(kgK), 130J/(kgK), 920J/(kgK), a ich masy molowe... 'Zbiór prostych zadań z fizyki' Krzysztof Chyla. 

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz