fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Elementy fizyki relatywistycznej


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Elementy fizyki relatywistycznej
 
  Pobierz program Elementy fizyki relatywistycznej- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Elementy fizyki relatywistycznej

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 13.1 Elementy fizyki relatywistycznej ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich siedem.
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Dla jakiej szybkości energia całkowita protonu jest dwukrotnie... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Oblicz, z jaką szybkością zbliżają się do siebie dwa elektrony, z których każdy porusza się z szybkością v=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Ile razy wartość pędu cząstki poruszającej się z szybkością v=1/2 c liczony relatywistycznie, jest... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Oblicz energię spoczynkową elektronu, którego masa wynosi m=9,11*10-31kg. Wyraź ją... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Jakie powinno być napięcie przyspieszające elektron, aby osiągnął on szybkość szybkość=3*107 m/s? Rozwiązanie otrzymane przy wykorzystaniu elementów fizyki relatywistycznej porównaj z rozwiązaniem klasycznym, otrzymanym... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Elektron w betatronie (urządzenie służące do przyspieszania elektronów) uzyskał energie kinetyczną Ek=2MeV. Oblicz: a) ile razy energia ta... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Oblicz długość fali de Broglie'a elektronu poruszającego się... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
  

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz