fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Energia bryły sztywnej


 
  fizyka Energia bryły sztywnej
 
  Pobierz program Energia bryły sztywnej- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.


Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Energia bryły sztywnej

Aplikacja zawiera metody obliczeń z rozdziału 3.3 Energia bryły sztywnej ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich osiem.
 
Przykład
 
2.Cytat: Znając energię kinetyczną wirującej bryły sztywnej E oraz moment bezwładności bryły I oblicz moment pędu bryły sztywnej L. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
energia bryły sztywnej fizyka ściąga  rozwiązania zadań na telefon komórkowy
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Jaki jest związek pomiędzy wartością momentu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Znając energię kinetyczną wirującej bryły sztywnej E oraz moment... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Oblicz energię kinetyczną toczących się bez poślizgu brył(m=1kg, v=10m/s)... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Z równi pochyłej o kącie nachylenia (alfa) zsuwa się bez tarcia prostopadłościan i stacza bez poślizgu walec... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: W górę równi pochyłej o kącie nachylenia (alfa)=30st. wtacza się bez poślizgu kula, która u podstawy równi ma szybkość... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: W górę równi pochyłej wtacza się bez poślizgu kula i walce, które u podstawy równi mają... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Dwa walce o jednakowych masach toczą się z tymi samymi szybkościami. Promień jednego z nich wynosi r1=0,5m, drugiego R2=0,4m... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Zawieszony pionowo jednym końcem pręt o długości l odchylamy od pionu o kąt (alfa), a następnie puszczamy. Oblicz, jaką szybkość... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla. 

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz