fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Fizyka zadania: Fizyka jądrowa


 
  fizyka ściąga obliczenia zadań Fizyka jądrowa
 
  Pobierz program Fizyka jądrowa- obliczenia zadań


Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA,
 
 
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.
 
 Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią. Patrz do:


Przykładowy zrzut działającej aplikacji
 
ściąga na telefon komórkowy
 


Fizyka jądrowa

Aplikacja zawiera obliczenia zadań z rozdziału 12. Fizyka jądrowa ("Zbiór prostych zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" Krzysztof Chyla) W tym dziale jest ich dwadzieścia cztery.
 
Przykład
 
3.Cytat: Ile protonów i neutronów znajduje się w jądrach następujących izotopów węgla C10, C11, C12, C14, C15? "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla
 
ściąga Fizyka jądrowa obliczenia zadań na telefon komórkowy
 


Dostęp do zadania jest prosty i odbywa się z menu telefonu
 
W komórce znajdziesz obliczenia poniższych zadań:
 
1. Cytat: Przyjmij, że promień jądra atomu wodoru jest równy r=1,3*10-13cm=1,3*10-6nm, natomiast promień pierwszej orbity elektronowej re=5,29*10-2nm. Korzystając... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
2. Cytat: Jaka jest gęstość materii jądrowej wyrażona w kg/m3? Zakładamy, że w jądrze o liczbie masowej A, wszystkie nukleony..."Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
3. Cytat: Ile protonów i neutronów znajduje się w jądrach następujących izotopów węgla... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
4. Cytat: Chlor jest mieszaniną dwóch izotopów: chlorCl35(75,53%) oraz chlor Cl37(24,47%). Masa mola atomów CL35: u1=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
5. Cytat: Dlaczego cząstki (alfa) emitowane przez naturalne pierwiastki promieniotwórcze mogą powodować reakcje jądrowe w jądrach lekkich, a ... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
6. Cytat: Oblicz szybkość protonu o energii E=... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
7. Cytat: Jaką część energii kinetycznej odda neutron w trakcie sprężystego... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
8. Cytat: Ile wynosi w przybliżeniu stosunek gęstości ciężkiej wody.. "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
9. Cytat: Oblicz ile wynosi energia wiązania deuteronu D2? Masa neutronu 1,00866u, masa protonu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
10. Cytat: Oblicz energię przekazaną do otoczenia przy powstaniu z protonów i neutronów 1g... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
11. Cytat: W elektrowni jądrowej kosztem paliwa jądrowego otrzymano energię 28,5MJ/s. Pamiętając, że jądro uranu U235 daje... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
12. Cytat: W jądro azotu N14 uderza cząstka (alfa), wybija z niego proton i... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
13. Cytat: Szereg promieniotwórczy uranu rozpoczyna się od U238, a kończy na ołowiu Pb206. Oblicz, ile przemian..."Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
14. Cytat: Wykaż, że siły grawitacyjnego oddziaływania pomiędzy dwoma protonami... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
15. Cytat: Wiedząc, że masy pozytonu i negatonu(elektronu) są równe i wynoszą me=9,10955*10-31kg, oblicz energię fotonów wyemitowanych podczas anihilacji pozytonu i... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
16. Cytat: Oblicz energię, która wydzieliłaby się podczas syntezy jądra helu He z jąder deuteru D zawartych w 1kg wody. Synteza przebiega według reakcji:2D+2D=4He+energia.... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
17. Cytat: W badaniach nad przyswajaniem pokarmu przez żywe organizmy używa się najczęściej fosforu P32, emitującego promieniowanie (beta) o energii... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
18. Cytat: Dlaczego pracownicy obsługi urządzeń, w których wykorzystuje się neutrony, są... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
19. Cytat: Jaką cząstkę emituje radioaktywny izotop krzemu Si27, jeżeli... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
20. Cytat: Przy pochłanianiu neutronu przez jądro magnezu Mg24 powstaje promieniotwórczy izotop sodu... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
21. Cytat: Jaki jest związek pomiędzy stała rozpadu (lambda) a... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
22. Cytat: Czas połowicznego rozpadu pewnego pierwiastka wynosi 12dni. Oblicz, jaki procent... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
23. Cytat: Z 106 promieniotwórczych jąder pewnego pierwiastka zostało po 25 godzinach 31250... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
 
24. Cytat: Ilość rozpadów na sekundę w 1g węgla otrzymanego ze świeżo ściętego drzewa wynosi Ao. Oblicz wiek przedmiotu wykonanego z drewna... "Zbiór prostych zadań z fizyki" Krzysztof Chyla.
  

 
Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz