fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Obliczenia zadań z fizyki

Znajdź masę ciała (poruszającego się po prostej), które pod działaniem siły o wartości F=30N w czasie t=5s zmienia swą szybkość v1=15m/szybkość na v2=30m/s. (zobacz rozwiązanie)

Znajdź wartość siły działającej na ciało o masie m=2kg, jeżeli w ciągu czasu t=10s od chwili rozpoczęcia ruchu przebyło ono drogę s=100m. (zobacz rozwiązanie)

Do ciała o masie m=2kg poruszającego się z szybkością v=10m/s przyłożono siłę o wartości F=10N mającą zwrot przeciwny do zwrotu prędkości. Oblicz, jaką drogę przebędzie ciało do chwili zatrzymania się. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz wartość przyspieszenia, z jakim będzie się odbywał ruch układu ciał o masach M i m pokazany na rysunku, jeżeli tarcie pominiemy. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz, o ile opadnie w dół wiszące poza stołem ciało o masie m (rys. a) i o masie m2 (rys. b) w czasie t=2s, jeżeli tarcie pominiemy. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz wartość przyspieszenia, z jakim bez tarcia poruszał się układ ciał o masie m1=2kg i m2=1kg, jeżeli kat nachylenia równi (alfa)=30 stopni. (zobacz rozwiązanie)

Jaki będzie warunek równowagi dwóch ciał pokazanych na rys. a i b? Tarcie pomijamy. (zobacz rozwiązanie)

Z jakim przyspieszeniem będzie się zsuwać z równi pochyłej ciało, jeżeli kąt nachylenia równi (alfa)=30stopni, a tarcie pomijamy? Jaką szybkość końcową osiągnie ciało zsuwając się z wysokości h=2m? (zobacz rozwiązanie)

Wystrzelony z pistoletu pocisk o masie m=10g, którego szybkość wynosi v=300m/s, wbija się w drewnianą belkę na głębokość głębokość=5cm. Przyjmując, że ruch pocisku w drewnie jest ruchem jednostajnie opóźnionym, oblicz: a)wartość średniej siły działającej na pocisk, b) czas jego hamowania. (zobacz rozwiązanie)

Pod działaniem siły F=2N, w czasie t=2s ciało przebyło drogę s=10m. Jaka była masa ciała, jeżeli pominiemy tarcie i założymy, że ciało było wcześniej w spoczynku. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz naciąg linki łączącej klocki w sytuacji przedstawionej na rysunku. Ruch odbywa się bez tarcia. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz wartość przyspieszenia układu dwóch ciał o masach m1=2kg i m2=4kg poruszającego się pod działaniem dwu przeciwnie zwróconych sił o wartościach F1=10N i F2=4N. Układ porusza się bez tarcia. Jaki będzie naciąg linki łączącej oba ciała? (zobacz rozwiązanie)

Korzystając z zależności prędkości ciała od czasu v(t), oblicz wartość siły F, która działa na to ciało, jeżeli jego masa m=2kg. Jaki jest zwrot siły? (zobacz rozwiązanie)

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz