fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Obliczenia zadań z fizyki

Oblicz pęd ciała poruszającego się pod działaniem siły F=4N po czasie t=5s ruchu. Prędkość początkowa ciała jest równa zeru. (zobacz rozwiązanie)

Silnik modelu rakiety wyrzuca w czasie t=2s masę m=0,2kg gazu z szybkością v=2000m/s. Oblicz siłę ciągu tego silnika. (zobacz rozwiązanie)

Jaki pęd posiada swobodnie spadające ciało o masie m=2kg po czasie t=4s spadania? (zobacz rozwiązanie)

Korzystając z zależności pędu ciała od czasu, oblicz wartość siły, która działa na to ciało. (zobacz rozwiązanie)

Zależność siły działającej na ciało od czasu przedstawia rysunek. Oblicz zmianę pędu, której doznało ciało w ciągu 5s. (zobacz rozwiązanie)

Młotek o masie m=0,6kg, poruszający się z szybkością v=5m/s, uderza w główkę gwoździa i nie odskakuje. Czas oddziaływania młotka z gwoździem wynosi t=2*10^-3s. Oblicz, wartość siły, którą młotek działa na gwóźdź podczas uderzenia. (zobacz rozwiązanie)

W spoczywający klocek o masie m1=4kg strzelamy z pistoletu. Pocisk posiada szybkość v0=500m/s i masę m2=0,01kg. Z jaką szybkością będzie się poruszał klocek po wbiciu pocisku? (zobacz rozwiązanie)

Na sanki o masie m1=10kg, poruszające się po poziomym torze z szybkością v1=5m/s, spuszczono z góry ciało o masie m2=5kg. Jaka będzie szybkość sanek z dodatkowym ciężarem? (zobacz rozwiązanie)

Po tej samej prostej, w przeciwne strony, poruszają się: ciało o masie m1=2kg z szybkością v1=3m/s oraz ciało o masie m2=5kg. Jaką szybkość musi mieć ciało o masie m2, aby po niesprężystym zderzeniu oba ciała pozostały w spoczynku? (zobacz rozwiązanie)

Z jaką szybkością po wystrzale odskoczy do tyłu karabin o masie m1=5kg, jeżeli masa wystrzelonego pocisku m2=0,02kg, a jego szybkość początkowa v0=700m/s. (zobacz rozwiązanie)

Wózek o masie m1=50kg, poruszający się z prędkością o wartości v1=10m/s, zderza się niesprężyście z wózkiem masie m2=75kg, o nieznanej prędkości. Oba wózki poruszają się dalej z prędkością o wartości v2=2,5m/s zgodnie ze zwrotem prędkościv1. Oblicz wartość prędkości wózka o masie m2. (zobacz rozwiązanie)

Po powietrznym torze, bez tarcia, porusza się z szybkością v0=2m/s układ dwóch ciał o masach m1=1kg oraz m2=0,5kg, pomiędzy które wsunięto ściśniętą sprężynę. W pewnej chwili sprężynę zwalniamy. Jaka jest szybkość ciała o masie m2 względem ciała o masie m1, jeżeli po zwolnieniu sprężyny ciało o masie m1 zatrzymało się? (zobacz rozwiązanie)

Rakieta o masie m=10^3 kg wyrzuca spaliny ze średnią szybkością v=2000m/s. Oblicz, jaka masę gazu musi wyrzucić w ciągu sekundy podczas startu, aby mogła uzyskać przyspieszenie a=2g? Wartość przyspieszenia ziemskiego g=9,8m/s^2. (zobacz rozwiązanie)

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz