fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Obliczenia zadań z fizyki

Dwie kulki wiszące blisko siebie na jednakowo długich nitkach naładowano ładunkami o tych samych znakach. Kulki odchyliły się od pionu o różne kąty. O czym to świadczy? (zobacz rozwiązanie)

Dwie kulki o identycznych masach m wiszą na nitkach o długości l. Po naładowaniu ich jednakowymi ładunkami kulki rozeszły się na odległość a. Oblicz ładunek q. (zobacz rozwiązanie)

Jaką siłą oddziałują na siebie dwa ładunki o wartościach q=1C każdy, znajdujące się w powietrzu w odległości r=1m od siebie? Przenikalność elektryczna próżni 8,85*10^-12F/m. (zobacz rozwiązanie)

Jak zmieni się siła oddziaływania pomiędzy dwiema jednakowymi metalowymi kulami naładowanymi jednoimiennymi ładunkami q1 i q2 różne od q1, jeżeli te kulki zetkniemy ze sobą, a następnie odsuniemy na poprzednią odległość? (zobacz rozwiązanie)

Dwa ładunki q1=10^-5C oraz q2=3*10^-5C zanajdują się w odległości l=0,2mod siebie. Znajdź punkt, w którym natężenie pola elektrycznego jest równe zeru. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz natężenie pola elektrycznego w punkcie P o współrzędnych (5,4),jeżeli ładunek o wartości q=2*10^-5C umieszczono w punkcie (1,1). Jednostką na każdej osi układu współrzędnych jest 1m. (zobacz rozwiązanie)

Przedstaw wymiar natężenia pola elektrostatycznego w jednostkach podstawowych układu SI. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz natężenie i potencjał pola elektrostatycznego układu dwóch ładunków q(+) i q(-) odległych o l, w punkcie leżącym w połowie odległości pomiędzy nimi. (zobacz rozwiązanie)

Dla której z przedstawionych poniżej sytuacji kombinacji jednakowych ładunków natężenie pola w środku kwadratu jest równe zeru? Ile wynosi potencjał w środku poszczególnych kwadratów? (zobacz rozwiązanie)

Oblicz, w punkcie P, natężenie pola elektrostatycznego pochodzącego od układu ładunków pokazanego na rysunku. (zobacz rozwiązanie)

W jakiej odległości od siebie muszą się znaleźć dwa identyczne ładunki prostych=10^-6C, aby ich energia potencjalna była równa Ep=1J? (zobacz rozwiązanie)

Przy przesunięciu ładunku q=10^-4C z punktu A do punktu B w polu elektrostatycznym została wykonana praca W=0,6J. Oblicz różnicę potencjałów między tymi punktami. (zobacz rozwiązanie)

Czy masa ciała ulega zmianie, jeżeli naładujemy je ujemnie? Odpowiedź uzasadnij. (zobacz rozwiązanie)

Wiedząc, że ładunek elektronu wynosi e=1,602*10^-19C oblicz, ile elektronów dostarczono metalowej kulce, na której zgromadzono ładunek ładunek=10^-9C. (zobacz rozwiązanie)

Mamy n=64 kropelki rtęci o ładunku q każda, które łączymy w jedną duża kroplę. Jak zmieni się potencjał po połączeniu kropelek w stosunku do potencjału pojedynczej kropelki? (zobacz rozwiązanie)

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz