fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Obliczenia zadań z fizyki

Jaki jest związek pomiędzy wartością momentu pędu (krętu) a energią wirującego ciała? (zobacz rozwiązanie)

Znając energię kinetyczną wirującej bryły sztywnej E oraz moment bezwładności bryły I oblicz moment pędu bryły sztywnej L. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz energię kinetyczną toczących się bez poślizgu brył(m=1kg, v=10m/s): a) walca, b) kuli, c) cienkiej obręczy. (zobacz rozwiązanie)

Z równi pochyłej o kącie nachylenia (alfa) zsuwa się bez tarcia prostopadłościan i stacza bez poślizgu walec. Które z tych ciał pierwsze osiągnie podstawę równi? (zobacz rozwiązanie)

W górę równi pochyłej o kącie nachylenia (alfa)=30st wtacza się bez poślizgu kula, która u podstawy równi ma szybkość v0=10m/s. Oblicz drogę, jaką przebędzie wzdłuż równi kula do chwili zatrzymania się. (zobacz rozwiązanie)

W górę równi pochyłej wtacza się bez poślizgu kula i walce, które u podstawy równi mają taką samą szybkość. Która z brył wtoczy się wyżej? (zobacz rozwiązanie)

Dwa walce o jednakowych masach toczą się z tymi samymi szybkościami. Promień jednego z nich wynosi r1=0,5m, drugiego R2=0,4m. Co możemy powiedzieć o ich energiach kinetycznych? (zobacz rozwiązanie)

Zawieszony pionowo jednym końcem pręt o długości l odchylamy od pionu o kat (alfa), a następnie puszczamy. Oblicz, jaką szybkość będzie miał koniec pręta w chwili przechodzenia przez linię pionu. (zobacz rozwiązanie)

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz