fizyka wzory prawa zadania teoria, chemia teoria zadania wzory, modelarstwo szkutnicze

Obliczenia zadań z fizyki

Oblicz czas(w sekundach) potrzebny do przebycia drogi s=120m przez pojazd poruszający się z szybkością v=180km/h. (zobacz rozwiązanie)

Pociąg jadący ze średnia szybkością 60km/h przebywa pewną trasę w ciągu 3 godzin. Z jaką średnią szybkością musiałby jechać, aby przebyć ją w ciągu 2 godzin i 24 minut? (zobacz rozwiązanie)

Równolegle do siebie, w tę samą stronę, poruszają się: pociąg o długości l=200m mający szybkość v1=36km/h oraz samochód jadący z szybkością v2=72km/h. Oblicz czas, w którym samochód wyprzedza pociąg oraz drogę, jaką w tym czasie przebędzie. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz czas potrzebny na wyminięcie się dwóch pociągów, z których jeden ma długość l1 i szybkość v1, drugi ma długość l2 i szybkość v2>v1. Rozważ dwa przypadki: a) pociągi jadą w przeciwne strony, b) pociągi jadą w tę samą stronę. (zobacz rozwiązanie)

Odległość między dwoma miastami wynosi 300km. Z każdego z nich w tej samej chwili wyrusza pociąg w stronę drugiego miasta. Jakie drogi przebędą pociągi do chwili spotkania, jeśli ich szybkości wynoszą odpowiednio v1=100km/h oraz v2=50km/h? (zobacz rozwiązanie)

Jadąc z miasta A do B, motocyklista przemieszczał się ze średnią szybkością 80km/h. Drogę powrotną przebył z szybkością 20km/h. jaka była średnia szybkość motocyklisty w czasie trwania całej podróży? (zobacz rozwiązanie)

Poniższe rysunki przedstawiają zależności odległości ciał od obserwatora pozostającego w spoczynku, w funkcji czasu. Korzystając z tych zależności oblicz szybkość poruszających się ciał. Jaka jest interpretacja współrzędnych punktu P jeśli oba ciała poruszają się po tej samej prostej? (zobacz rozwiązanie)

Korzystając z rysunku przedstawiającego zależność prędkości ciała od czasu, oblicz, w jakiej odległości od punktu startu znajduje się ciało po 40s w pierwszym, a po 6s w drugim przypadku. Jaka będzie średnia szybkość w zadanych przedziałach czasu? (zobacz rozwiązanie)

Zmianę odległości ciała od obserwatora w funkcji czasu przedstawiają rysunki. Narysuj zależność prędkości tego ciała od czasu. (zobacz rozwiązanie)

Oblicz szybkość motorówki na stojącej wodzie, jeżeli podczas ruchu z prądem rzeki szybkość jej względem brzegu wynosi 6m/s, a podczas ruchu pod prąd 4m/s. Ile wynosi szybkość prądu w rzece? (zobacz rozwiązanie)

Oblicz, z jaką szybkością oddalają się od siebie dwa pojazdy wyruszające z tego samego miejsca, z których jeden porusza się na północ z szybkością 3m/s, a drugi na zachód z szybkością 4m/s. (zobacz rozwiązanie)

Szybkość łodzi wyznaczona na jeziorze wynosi v1=3m/s, natomiast szybkość prądu w rzece v2=1m/s. Jak należy skierować łódź (pod jakim kątem do brzegu), aby osiągnęła ona punkt na drugim brzegu, leżący na linii prostopadłej do brzegu i przechodzącej przez punkt startu. Oblicz czas potrzebny na przepłynięcie rzeki o szerokości d=100m. (zobacz rozwiązanie)

Jaka była różnica szybkości dwóch zawodników biegnących na dystansie s=100m, jeżeli pierwszy z nich przebiegł te odległość w czasie t=10,2s i mijając linie mety wyprzedził drugiego zawodnika o (delta)s=4m w taki sposób. (zobacz rozwiązanie)

Zmotoryzowana kolumna wojskowa, której długość wynosi s=5km,porusza się ze stałą szybkością v1=10m/s. Z czoła kolumny został wysłany na jej tyły motocyklista z meldunkiem. Szybkość motocyklistyv2=72km/h. Po jakim czasie motocyklista potwierdzi wykonanie rozkazu? (zobacz rozwiązanie)

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz